«Один із здобутків ВРЦіРО – успішне подолання радянської практики інструменталізації Церков», – Мирослав Маринович
Четвер, 17 червня 2021, 22:30 Під час другої частини наукової конференції «Роль і місія Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій у становленні громадянського суспільства та української державності», яка відбулася 17 червня в Києві, учасники обговорили питання міжнародного виміру місії релігійних лідерів, питання сьогодення і майбутніх викликів та інші.

-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Під час ратифікації Стамбульської конвенції не було дотримано обіцянки провести належне громадське обговорення
- «Злочини російської армії в Україні – це геноцид нашого народу», – Глава УГКЦ на конференції в Мілані
- Рада Церков висловила протест щодо муралу «Свята Джавеліна» в Києві
Пан Мирослав Маринович, проректор із питань призначення та місії УКУ, перерахував здобутки ВРЦіРО, які, на його переконання, закладають основу майбутнього успіху. Серед них – успішне подолання радянської практики інструменталізації Церков.
«Релігійна свобода – наріжний камінь усіх свобод людини. ВРЦіРО стала майданчиком для успішного діалогу і дій, інструментом нарощення довіри та співпраці. Для багатоконфесійної України це має визначальне значення», – переконаний проректор УКУ.
На переконання пана Мариновича, у ВРЦіРО є делікатна проблема, яка полягає в тому, що не всі релігійні спільноти України до неї входять. «Мені, як члену громадянського суспільства, видається небезпечним, коли релігійні громади опиняються поза сферою загальної релігійної співпраці. Пропоную шукати інші форми, які б дали можливість діалогу між визнаними членами і тими, хто ними не є», – сказав Мирослав Маринович.
За його словами, важливо відродити християнську, юдейську, мусульманську етику з основ. «У часи Другої світової війни митрополит Андрей Шептицький ініціював обговорення Декалогу. Таким чином весь люд брав до уваги заповідь за заповіддю і аналізували, наскільки їхнє життя відповідає цим заповідям. Декалог – це те, що об’єднує монотеїстичні релігії. З духовними бур’янами слід боротися точковими методами. Цілковито довіряю висновкові Шептицького: "Лиш на Богом даних основах можемо побудувати нашу будучину"», – зазначив доповідач.
На конференції виступила і п. Тетяна Іжевська, посол з особливих доручень МЗС України, яка у своїй доповіді розповіла про міжнародний вимір місії релігійних лідерів.
Доповідачка звернула увагу на міжнародні аспекти діяльності Церков та релігійних організацій, які входять до ВРЦіРО. За її словами, представники Ради Церков, відвідавши Брюссель, Страсбург, Рим та інші міста, були голосом правди щодо подій в Україні.
У своїй доповіді посол України при Святому Престолі у 2006-2019 роках згадала візит у 2014 році української делегації на чолі з тодішнім Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком до Папи Франциска – перший офіційний візит української влади до Ватикану після подій Революції Гідності 2013-2014 рр. «Цей візит надав офіційне визнання, яке дозволило Україні відчувати себе повноцінною країною», – зазначила пані Тетяна Іжевська.
Читайте також: «ВРЦіРО є сьогодні повноважним представником усього українського народу», – Василь Костицький
Пригадуємо, що у 2021 році ВРЦіРО відзначає 25 років від свого заснування. З цієї нагоди, у Києві відбувається ряд заходів, одним з яких є наукова конференція «Роль і місія Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій у встановленні громадянського суспільства та української державності».
Більше фото з другої частини конференції тут.
Департамент інформації УГКЦ,
фото: Олександр Савранський
- Блаженніший Святослав просить вірних молитися за успішне проведення Синоду Єпископів УГКЦ 2022 року04 липня
- «Вервиця єднає» від понеділка, 4 липня, до суботи, 9 липня04 липня
- Представництво УВКБ ООН (UNHCR) в Італійській Республіці, Ватикані та Сан Маріно провело захід, приурочений до Міжнародного дня біженця, в українській базиліці в Римі04 липня
- Глава УГКЦ у 131-й день війни: «Прийняття лихої думки рівносильне поразці та капітуляції в боротьбі»04 липня
- Папа Франциск: «Після повернення з Канади можливо, що поїду в Україну»04 липня

«УГКЦ, як добра мама, проводжає своїх вірних з України і зустрічає там, куди їх закидає доля», – владика Степан Сус27 червня
Від початку повномасштабного вторгнення мільйони людей в Україні досвідчують важкий досвід – що таке бути біженцем, залишити рідне місто чи...
-
Блаженніший Святослав просить вірних молитися за успішне проведення Синоду Єпископів УГКЦ 2022 року
-
Глава УГКЦ у 131-й день війни: «Прийняття лихої думки рівносильне поразці та капітуляції в боротьбі»
-
Глава УГКЦ: «Окупант дивиться на нас темним оком мамони, про яке ще наш Кобзар писав»
-
Глава УГКЦ у 130-й день війни: «У свято Матері Божої Неустанної Помочі поручаємо Її помочі і захисту наших моряків військово-морського флоту»
-
Глава УГКЦ у 129-й день війни: «У цій гібридній війні ми, як християни, маємо обов’язок: не вступати у діалог зі спокусником, а свідчити правду»
-
Глава УГКЦ у 128-й день війни: «Щоденні злочини проти людяності – це втілення злочинних намірів російського агресора. Як протистояти?»
-
Глава УГКЦ: «Війна показала, хто який християнин і хто який політик в Україні»
-
«Кожний робочий день лікарні починається з молитви в каплиці»: як служить медичний капелан у Новояворівській лікарні на Львівщині
-
Глава УГКЦ у 127-й день війни: «Не можемо сказати: "Я не хочу боротися", – бо це означає віддати себе в руки зла і програти»
-
Глава УГКЦ у 126-й день війни: «Нехай Дух Святий дозволить нам завдяки поміркованості бути добрими, мудрими господарями на рідній землі»
-
Глава УГКЦ у 125-й день війни: «На обличчях захисників України споглядаємо Христову лагідність, які стали покірними аж до смерті»
-
У Торонто відбувся чин інтронізації владики Браяна Байди – єпарха Торонто і Східної Канади
-
Глава УГКЦ у 124-й день війни: «Ворог заперечує наше право на існування, але Бог підготував для нас особливу місію в сучасному світі»
-
Блаженніший Святослав: «Війна – найбільша дурість, яку людина може здійснити, і найбільший злочин проти Бога»
-
«Зупинімо війну разом!» – Глава УГКЦ до сердець мільйонів людей у всьому світі у 123-й день війни