«Патріарх Йосиф Сліпий навчив нас передусім бути мужніми!» — владика Ігор (Ісіченко)
Неділя, 11 лютого 2018, 06:47 Заклик «Бути собою!» є, можливо, більш актуальний саме зараз, ніж будь-коли. Найбільші страхи сучасної людини, можна сказати, втілені у відомому фільмі «Матриця»: жити у матриці, у замкненому світі та не бачити довкілля. Мабуть, Церква найбільше лякає пересічного українця тим, що вона здається йому «гетто», яке відокремлене від реального світу, що живе за своїми незрозумілими законами — канонами, яка має свій архаїчний устрій тощо. Якраз цей заклик «Бути собою!» — означає для нас шукати ідентичність Церкви.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У рамках всесвітнього Тижня молитов за єдність християн відбудеться круглий стіл «Джерела єдності в розмаїтті»
- Сьогодні розпочинається Тиждень молитов за єдність християн'2021
- Інститут екуменічних студій УКУ організовує конкурс мінігрантів «Спільні ініціативи для сприяння екуменічної співпраці»
Про це говорив владика Ігор (Ісіченко), Архиєпископ Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви у п’ятницю, 9 лютого, в приміщенні Київського центру Українського католицького університету під час відкритої дискусії «Патріарх Йосиф Сліпий: бути собою!» з нагоди завершення Ювілейного року з нагоди 125-ліття від дня народження ісповідника віри та колишнього предстоятеля УГКЦ.
За словами владики Ігоря, Церква є трагічно поділеною, тож її повнота настане тоді, коли Церкви відновлять сопричастя на підставі Київської традиції. Це саме та перспектива, яка допомагає нам відчути майбутнє у пізнанні себе. Проте самопізнання — це не тільки пізнання нашої традиції і її відновлення, а це також вміння звільнитися від лещат часу. Адже Церква — є найбільш модерною інституцією з усіх, які існують у світі, бо вона ніколи не стає залежною від часу та завжди спрямовується в майбутнє.
«Мабуть, найбільшим викликом для Церкви є Революція гідності, яка почалася на Майдані, зараз трішки згасла, але ще не завершилася. Покликання Церкви — боронити людську гідність та відкривати для кожного з нас пізнання в собі образ і подобу Божу! Коли Церква втрачає це покликання, коли слова «раб Божий» вона усвідомлює в зовсім іншому вимірі, тоді вона припиняє бути Церквою!» — зазначив під час своєї доповіді владика Ігор (Ісіченко).
На його думку, Церква має бути вільною і нести свободу іншим. Зараз доволі поширеною є пастка щодо розуміння любові, трансформується її істинне значення. Тож повернути ідентичність цьому поняттю покликана саме Церква. У зв’язку з цим можемо запитати себе: що таке приклад любові? Це допомагати любити одне одного без масок. «Бути собою!» — це навчити людей цінувати власну ідентичність, а не тікати від неї. Тому місія Церкви — навчитися не соромитися насамперед себе.
«Як на мене, патріарх Йосиф Сліпий навчив нас передусім бути мужніми! — наголосив владика Ігор (Ісіченко). — Як це людині в тодішніх умовах писати історію Церкви? Як це людині продовжувати правити майже щодня в ув’язненні? Як це людині сміливо говорити про необхідність патріархату, збирати єпископів, їздити по всьому світу та говорити правду про СРСР?! Це велика мужність!»
Наостанок він також наголосив, що сучасній людині потрібно повернути відчуття особистої причетності до Церкви. «Тож доки Церква не стала спільнотою, яка живе як родина, доти ми не можемо говорити про ідентичність Церкви. Пізнання і захист цієї ідентичності — це проект, який має допомагати нам об’єднатися!» — підкреслив владика Ігор (Ісіченко), Архиєпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ.
Додамо, що урочистості з нагоди Ювілейного року патріарха Йосифа Сліпого завершаться Архиєрейською Божественною Літургією і панахидою в Патріаршому соборі Воскресіння Христового 18 лютого 2018 року.
Департамент інформації УГКЦ
- «Символ віри»: Ісус Христос – Бог чи людина?23 січня
- Глава УГКЦ увів владику Аркадія Трохановського на престол єпископа Ольштинсько-Гданської єпархії23 січня
- #ТижденьУГКЦ: святкування Богоявлення, моління за єдність християн і хіротонія нового єпископа УГКЦ23 січня
- Папа Франциск в посланні з нагоди 55-го Всесвітнього дня соціальної комунікації: «Якісна комунікація вимагає стертих підошв»23 січня
- Проповідь Блаженнішого Святослава з нагоди хіротонії та інтронізації владики Аркадія Трохановського, єпарха Ольштинсько-Гданського УГКЦ23 січня

«Символ віри»: Ісус Христос – Бог чи людина?23 січня
У 36-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над третім членом «Символу віри»: «Він...
-
Глава УГКЦ в Ольштині: «Дорога до створення цієї єпархії була сповнена кров’ю мучеництва та сльозами переселенців» (оновлено)
-
Блаженніший Святослав у відеокатехизах покроково пояснює зміст «Символу віри»
-
«Справді щасливими ми є тоді, коли ми справжні», – християнський психолог Лідія Кондратик
-
«Сьогодні Христос входить у йорданські води, щоб подарувати нам свободу від гріха», — Блаженніший Святослав на Богоявлення
-
Українська анімаційна студія представила нову однойменну стрічку до свята Богоявлення
-
Блаженніший Святослав: «На нове і краще майбутнє людство може сподіватися лише в Христі»
-
«Ми шануємо кожне людське життя, тому що віримо в Бога, який є Джерелом життя», – Глава УГКЦ у відеокатехизі
-
Аніматори презентували новий різдвяний мультфільм із серіалу «Духовне намисто»
-
Блаженніший Святослав: «Нашим майбутнім є Христос»
-
Глава УГКЦ у день Різдва Христового: «Колядуйте, якщо потрібно, навіть телефоном, щоб Різдвяна радість не була закритою»
-
Блаженніший Святослав привітав вірних з Різдвом Христовим: «Нехай Спаситель благословить кожну нашу родину, утре кожну нашу сльозу»
-
Двадцять другу річницю заснування сестер Чернечої родини Воплоченого Слова відзначили в Україні
-
Глава УГКЦ привітав українців з 2021 роком: «З Новим роком, дорогі брати і сестри! З Новим роком, Україно!»
-
Всеукраїнську конференцію, присвячену темі «Правда і травма: у пошуках шляхів до зцілення», провели у Києві
-
У Тернополі провели перший молодіжний сніданок