АКТУАЛЬНО

«Покаяння є запорукою переходу на якісно новий рівень молитви», – Глава УГКЦ #доступно_про_важливе

Неділя, 31 травня 2020, 13:18
У третьому випуску програми «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумував над черговим етапом християнської молитви – покаянням. Глава Церкви наголосив на тому, що саме на цьому етапі молитви Господь своїм світлом входить у наш духовний світ і починає його освітлювати.

Покаянням ми називаємо наближення людини до Бога. «Кожного разу, коли ми намагаємося звільнитися від власних труднощів і гріхів, коли робимо крок у напрямку до Господа Бога, чинимо покаяння», – пояснив Предстоятель.

Святий Августин порівнював внутрішній світ людини з підземними лабіринтами, які мають дуже багато цікавих внутрішніх ходів. Як зазначив Глава УГКЦ, часто про ті ходи, лабіринти, тунелі ми навіть самі не знаємо і не усвідомлюємо їх. Однак саме наша молитва покаяння дозволяє Богові ввійти у наш внутрішній світ і освітити його.

«Коли молимося молитвою покаяння, дозволяючи Господу Богу увійти і освітити наш духовний світ, відбувається щось подібне до того, коли ми з вами зі свічкою в руках подорожуємо печерами Києво-Печерської лаври. Так далеко, як освітлює наша свічка підземний лабіринт, ми можемо бачити дорогу. І так глибоко, як Боже світло освітлює наші серця, ми можемо бачити себе, себе пізнати, пізнати свої гріхи, рани, пізнати те, що, можливо, сьогодні нам дошкуляє», – ствердив Блаженніший Святослав.

Предстоятель застеріг перед можливим намаганням молільника представляти себе Богові кращим, аніж він є насправді. Архиєрей вважає, що не потрібно перед Господом нічого приховувати. Навпаки, потрібно усвідомити повноту свого стану, висвітливши перед Господом Богом все те, ким ми є. «Лише тоді наша молитва буде справжньою і щирою. А Господь Бог, бачачи наше щире, відкрите до нього серце, наблизиться до нас, нас просвітлить, нас оздоровить, нас підніме», – сказав Глава УГКЦ.

Покаяння є запорукою переходу на якісно новий рівень молитви. Випросивши в Бога прощення усіх провин, молільник краще зрозуміє, про що потрібно молитися у наступних рівнях християнської молитви.

Завершуючи третю науку про молитву, Блаженніший Святослав наголосив на тому, що, пізнавши себе і поставши перед Богом у всій правді про себе, ми зможемо пізнати і повноту правди про нашого Бога, який є для нас рідним татом. «Нехай Господь Бог завітає до кожного з вас, а молитва покаяння зробить нас кращими, здоровими і здатними до наступного кроку зростання в нашому духовному житті!» – побажав на завершення Глава УГКЦ.

Пригадуємо, що 16 травня 2020 року в УГКЦ стартував новий відеопроєкт «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе». У ньому Глава УГКЦ у доступний спосіб пояснює важливі християнські істини. Перші випуски проєкту присвячені молитві. Переглядати нові випуски проєкту можна щосуботи о 21:00 на каналі «Живого ТБ» в мережі YouTube або сторінці «Живого ТБ» у Facebook.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next