АКТУАЛЬНО

«Покликання мирянина – преобразити світ, в якому Господь покликав його до життя», - Глава УГКЦ під час онлайн-семінару з нагоди Дня мирянина

Четвер, 25 червня 2020, 10:06
Сьогодні ми запитуємо вас, дорогі миряни: якою ви хочете, щоб була ваша Церква в наступні десять років? Про яку Церкву, про яких єпископів і священників ви мрієте? Помріймо разом про свою Церкву в нових обставинах. Якою спільнотою віруючих християн ми маємо бути?

До цього закликав Отець і Глава УГКЦ під час онлайн-зустрічі до Дня мирянина. Тема семінару – «Покликання і місія мирян сьогодні».

Зустріч відбулася в прямому ефірі «Живого телебачення» і за допомогою програми Zoom. Участь взяли: Блаженніший Святослав, о. Василь Білаш, голова Комісії УГКЦ у справах мирян, п. Юрій Підлісний, керівник програми «Етика-Політика-Економіка» УКУ, та о. Іван Колтун, парох відпустового центру у с. Страдч, а також лідери мирянських спільнот та рухів УГКЦ.

На початку зустрічі Блаженніший Святослав привітав усіх із Днем мирянина.  У своєму батьківському слові Предстоятель УГКЦ наголосив на важливості проаналізувати покликання і місію мирянина саме сьогодні. Позаяк ми є свідками цілковитої зміни світу.

За його словами, наше завдання -  не піддаватися змінам, а, як християни третього тисячоліття, змінюватися самим. Від того, наскільки ми будемо наслідувати Христа, залежить, яким буде світ. «Особливий дар і покликання мирян – преображати світ, час і культуру, в яких Господь покликав нас до життя», - переконаний він.

Блаженніший Святослав нагадав, що у зв’язку з пандемією довелося перенести сесію Патріаршого Собору, що був запланований на серпень цього року, на тему глобалізації і міграції. На його думку, цим знаком Бог ще більше закликає нас до уважного слухання.

Крім того, у 2020 році завершується стратегія Церкви «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». «Повірте, що ніхто з нас, хто вибудовував душпастирський план, не міг собі уявити, яким буде 2020 рік. Час карантину, коли звичний спосіб збирати разом Церкву, буде радикально змінений. Сьогодні слід задуматися над тим, яку Церкву ми хочемо мати у 2030 році. Перші кроки нашого мріяння про наступні десять років привели нас до такої думки: ми можемо мріяти про Церкву у 2030 році лише з мирянами. Бо ви є адресатами цього душпастирства і головною складовою церковної спільноти», - наголосив Глава Церкви.

Сьогоднішній семінар, переконаний Блаженніший Святослав, є дуже гарною нагодою передусім почути мрії наших вірних про їхню рідну Церкву. «Я можу засвідчити, що, наприклад в Італії, нашу Церкву заснували, виплекали і збудували наші миряни. Саме жінки, які приїхали працювати, хотіли мати свою Церкву. Вони об’єднувалися в громади. Тепер ми маємо екзархат для українців в Італії»,  - додав він.

До священників сьогодні звернуся такими словами: «Хто має вуха слухати, нехай слухає, що Дух Святий говорить через мирян».

До семінару через Zoom долучилися: о. Василь Білаш, голова Комісії УГКЦ у справах мирян, п. Юрій Підлісний, керівник програми «Етика-Політика-Економіка» УКУ та о. Іван Колтун, парох відпустового центру в с. Страдч. Пан Юрій Підлісний, роздумуючи над покликанням і місією мирян, наголосив, що насамперед завданням мирян є плекати гідність людини. «Адже ми є діти Божі, - каже він, - за яких Христос пролив кров, щоб ми попали в Божий виноградник, яким є Царство Боже. Бо святими не стають на небі, а ними вже туди заходять... Хоч би що я робив, я повинен це робити так, щоб люди, дивлячись на мене, розуміли, що Бог є. Моя парафія – мій виноградник. Господь запитає в нас про те, як ми в ньому працювали».

Отець Іван Колтун розповів учасникам про блаженного мученика Володимира Прийму та коротку історію Страдецької гори. Отець Василь Білаш поділився з учасниками своїми думками про “Католицьку акцію” як платформу для комунікації формації і активної дії мирян на благо і розвиток місії Церкви в сучасному світі.

Наприкінці учасники помолилися до блаженного мученика Володимира Прийми за всіх мирян УГКЦ та звершення місії Церкви мирянами в сучасному світі.

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next