АКТУАЛЬНО

«Проща – це дорога до себе», – владика Степан Сус під час паломництва до Вишгородської Богородиці

Понеділок, 25 травня 2020, 09:13
Проща - це не лише наші зусилля та намірення. Насамперед це особлива дія Бога в нашому житті. Сьогодні ми здійснили особливе паломництво до нашої небесної заступниці - Пресвятої Богородиці. На цьому наголосив владика Степан Сус, єпископ Курії Верховного Архиєпископа УГКЦ, під час проповіді з нагоди чотирнадцятої прощі до Вишгородської Богородиці.

На початку своєї  проповіді архиєрей поділився своїм особистим досвідом паломництва до Ченстохови, яке він здійснив спільно з військовослужбовцями кілька років тому. Їхня проща тривала десять днів. За ці дні вони пройшли 350 кілометрів.

«Перший день дався легко. Військові йшли в берцах, не взуваючи кросівок, як це робимо ми, щоб зручно долати шлях. Кожен із нас йшов усі десять днів із різними життєвими історіями. Бо люди, які йшли в це паломництво, в основному мали якісь свої запитання, але не мали конкретних відповідей. Впродовж нашого життя ми часто маємо запитання, на які не завжди легко знайти відповідь», – розповів владика Степан.

«У цій прощі я запитав в одного військовослужбовця: чим є для тебе паломництво? Він відповів, що для нього проща - це дорога до себе», - сказав він.

«Ми мусимо прийти до себе, знайти час, щоб подумати, заглянути у свою душу і зробити іспит сумління. Нам дуже легко знати інших людей, чути, говорити про них. Але натомість є складно знати самого себе зсередини. Наше життя, життя християнина, вимагає від нас не боятися дізнаватися та знати правду про себе. Тому це паломництво є для багатьох з нас дорогою до себе, щоб знати себе зсередини», – наголосив проповідник.

«Паломництво – це також час, коли маємо нагоду зустрітися сам-на-сам із різними життєвими ситуаціями й обставинами, – продовжив він, – навчитися приймати реальність, подібно до того, як приймаємо останні два місяці обставини, що склалася з епідемією коронавірусу».

«Ми маємо навчитися  приймати те, що не можемо змінити. Таке вміння означає, що ми вміємо жити згідно з Божою волею. Позаяк  Бог з того моменту бере участь у переживанні цих ситуацій», – зауважив єпископ.

«Коли ми робимо перший крок, то наступні наші кроки нам допомагає робити Господь. Сьогодні, під час прощі до Марійського місця, переживаємо час, коли хтось дуже важливий є поруч  з нами. Пресвята Богородиця не може змінити усі наші життєві ситуації, не може здійснити всі наші мрії, плани та ідеї, але Вона є та, яка завжди поруч. Присутність поруч інколи є набагато більшою і важливішою, аніж змінювати відразу все довкола», - наголосив він.

І додав: «Якщо сьогодні, ідучи додому з цієї прощі, усвідомлюватимемо, що завжди поруч зі мною є Пресвята Богородиця, тоді  майбутні виклики сприйматимемо зовсім по-іншому».

«Проповідник звернув увагу на те, що в сьогоднішньому Євангелії ми чуємо історію сліпонародженого чоловіка, який почав дивитися на світ таким, яким є. Він ніколи не бачив довкола себе всього того, що відбувається, а тільки відчував. Уся ця євангельська історія є дискусією між людиною, яка почала бачити, стала іншою, і тими, які не хотіли радіти його прозрінню. Інколи в житті ми будемо зустрічати людей, які не радітимуть, що ми почали по-іншому жити, поводитися та сприймати певні речі. Наша віра є тим, що Бог дав нам в допомогу, щоб правильно все бачити та переживати», - додав владика Степан.

«Просімо Богородицю,  щоб Вона допомогла нам правильно пережити всі моменти в житті. Тоді сьогоднішня неділя для нас стане неділею, коли ми здійснили паломництво у своє серце. Воно нам необхідне для того, щоб стати кращими», - переконаний проповідник.

Департамент інформації УГКЦ

за матеріалами пресслужби Київської архиєпархії


ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next