АКТУАЛЬНО

Роздуми о.Ореста Фредини про війну

Четвер, 29 січня 2015, 09:50
«Скільки дорогоцінної крові платить наш народ за те, щоб бути людьми. Не знову хитренькими і підленькими, а вільними», — каже о. Орест Фредина. Священик зазначає, що Господь не перестає являти чудеса, починаючи від Революції гідності.

«По-людському ми не мали шансів воювати проти такої машини, по-людському ми завжди були у програшному становищі. Але по-людському і по-Божому ставалося те, що правда через мужність, через героїзм і через відвагу окремих людей перемагала».

Зараз дуже подібна ситуація, переконаний отець. Священик наголошує, що можливо, нам би хотілося допомоги збоку, але потрібно сподіватися на допомогу від Бога. Адже у Старому Завіті люди, коли бачили, що їм не вдається щось виграти, то переглядали свої відносини з Богом. Не один раз у них було таке, що Давид, молодий юнак, перемагає Голіафа. «Погляньмо на карту нашої прекрасної держави і подивімося на ту силу темряви, яка нині хоче на нас сунути. Але річ є дуже проста. Темрява має страшенну силу, вона гнітить, все хоче повернути на свої порядки. Але вона не здатна залізти у природу світла. Найменший промінчик наскрізь просвітлює природу темряви. Я, як священик, як християн, як людина, яка вчиться через ціле своє життя довіряти Господеві, прошу Господа Бога, щоб зглянувся над всіма нами, діткнув нашого серця Своїм Світлом, подарував нам правдиву мужність».

Отець Орест каже, що війна може нас зробити жорстокими, може вирвати з нашого серця світло. Але також важкі обставини можуть нас залишати великодушними. «Ми, українці, відстоюємо правду. Ми, українці, боремося зараз за свою свободу. Зовні один вояк та інший з автоматом виглядають дуже подібними. Але внутрішній стан серця і душі є кардинально протилежні. Бо один з любові посвячує своє життя за інших, віддає найцінніше - своє життя. А другий за гроші, з підлості, обдурений, принижений або зі страшної бісівської ненависті лізе, щоб псувати життя іншим».

Отець Орест закликає звернути увагу на нашу духовну боротьбу. Тому що тактика біса завжди однакова: «Це злоба, агресія, страшенна ненависть, це бажання зіпсувати іншим життя, яке у них вдається, бажання забрати щастя, відірвати життя. Ісус каже: “не бійтеся тих, що руйнують тіло”, адже нічого більшого вони зробити не можуть. Вони ж бо думають, що перемогли, а насправді — програли», — наголошує священик.

Ми покликані всі разом, як народ, повернутися разом до Джерела Життя.

«Той, хто має Бога в серці, світові не належить, навіть якщо якийсь посіпака на руки накладе йому кайданки», — каже о. Орест Фредина і закликає жити у Бозі та бути світлом, яке просвітлює темряву.

ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Володимир Стернюк. Двадцять років від дня смерті29 вересня

Сьогодні двадцять третя річниця із дня смерті митрополита Володимира Стернюка. Про його життя і діяльність у цій статті.

МЕДІА
Prev Next