АКТУАЛЬНО

«Сьогодні Ісус молиться за нас, щоб ми отримали вічне життя», - владика Теодор Мартинюк у третій день Декади місійності

Понеділок, 01 червня 2020, 13:21
Роздумуємо нині над Святим Євангелієм від Івана. Ісус прийшов на землю і об’явив нам обличчя милосердного Отця. Син Божий показав нам особливий, тісний і нерозривний зв'язок з Отцем: Я і Отець є одно. І все Моє є Твоє. І все Твоє – Моє. У цьому нерозривному зв’язку Сина Божого ми відкриваємо для нас особливу таємницю. Таку думку висловив владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, у своїх роздумах у третій день Декади місійності в м. Тернополі.

«Святі євангелисти часто подають молитву Христа до свого Отця. Він часто молився. Молитва Ісуса є розмовою з Отцем і нині», - зауважив архиєрей.

«Про що нині є Його молитва, Його розмова з Богом Отцем?» - запитує владика Теодор.

І відповідає: «За нас, дорогі! Ісус молиться до Отця за нас! Він молиться, щоб через Нього ми отримали вічне життя. Щоб ми пізнали єдиного істинного Бога. Щоб ми були єдиними і захищеними. Ісус молиться про наш захист. Заради імені Твого бережи їх, тих, що Ти Мені передав».

За словами єпископа, ця розмова Христа з Отцем про нас, про наше спасіння є тією великою таємницею, в яку Ісус нас кличе. Бо в Його розмові з Отцем найважливішими стаємо ми. Він молиться за нас.

«Дорогі, це для нашого щоденного життя має два важливих значення. У життєвих випробуваннях і терпіннях ми дуже часто почуваємося самотніми, розгубленими. Не знаємо, що робити. Проте Ісус нині каже, що ми є Божі, що ми є Його, що Він про нас пам’ятає, що Він є з нами. Навіть більше, Він молиться за нас перед Отцем. Тобто той нерозривний зв'язок Ісуса з Отцем відображається на ставлення Ісуса до нас. Це Він з нами має такий нерозривний зв'язок. Це Він нас так любить, що ніколи не покидає. Друге, Ісус бажає, щоб ми було одно точно так, як Він з Отцем є одно», - пояснив він.

«У наших сім’ях, парафіяльних спільнотах і єпархіях молімося, щоб між нами була братня єдність, братній зв'язок і взаємодопомога, така, як існує між Ісусом і Отцем. Нехай ці короткі роздуми дадуть нам сили і натхнення, щоб наша віра в Спасителя була щоразу більшою і глибшою і щоб ми усвідомлювали Його постійну присутність посеред нас», - побажав єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next