АКТУАЛЬНО

Сюжет "Живого.ТБ" про ювілейну прощу на Ясній горі у Гошеві

Понеділок, 11 серпня 2014, 14:35
5 серпня на Ясній горі у Гошеві відбувся ювілейний відпуст з нагоди п’ятої річниці коронації та урочистого проголошення Декрету про встановлення 5 серпня Днем вшанування чудотворної Гошівської ікони Божої Матері. З нагоди ювілею вірні пожертвували Богородиці нові коштовні шати.

П’ять років тому, 1 липня 2009 року, Святіший Отець Венедикт XVI поблагословив золоті корони для Гошівської чудотворної ікони Матері Божої під час загальної аудієнції на площі Святого Петра у Ватикані. Вселенському Архиєрею була подарована копія Гошівської чудотворної ікони, яку для Папи привіз ігумен василіанського монастиря на Ясній горі в Гошеві о. Дам'ян Кастран, ЧСВВ. Також Папа Римський видав декрет про проголошення ікони чудотворною.

Додаток: Ясна гора в Гошеві стала відома в Україні та за її межами завдяки чудотворній іконі Божої Матері, яка є в монастирському храмі. Історія чудотворної ікони Матері Божої в Гошеві сягає в далеке минуле, а саме бере свій початок від 1704 – 1705 років, коли шляхтич Андрій Шугай перебував у м. Олаві (Польща) і купив там дві копії чудотворної ікони Ченстоховської Матері Божої. Одну копію він подарував своякові Журавлевичу, а другу залишив у себе. Одного разу, коли горів дім Шугаїв, згоріло все, окрім ікони та стіни, на якій вона висіла.

Далі ікона потрапила в родину шляхтича Миколи Марковича Гошовського. І тут також сталося чудо: ікона засяяла неземним світлом, з очей Матері Божої капали сльози. Про побачене очевидці склали свідчення перед Львівським єпископом Атанасієм (Шептицьким), який після детального розгляду справи своєю грамотою від 11 липня 1737 року визнав ікону чудотворною і наказав Гошовському перенести її в монастирську церкву отців василіан, що на Ясній горі в Гошеві. 5 серпня 1737 року ікону урочисто перенесено. Тільки до кінця ХVІІІ ст. у літописі монастиря вже було зафіксовано 117 чуд через заступництво Божої Матері в Гошеві.

1 червня 1950 року ікону конфіскували співробітники Станіславівського УМДБ. Відтоді немає відомостей про місце перебування оригіналу чудотворної ікони. Тепер маємо першу копію, датовану кінцем ХІХ ст. Віднайшов цю ікону і передав 12 липня 2001 року отцям василіанам у м. Івано-Франківську добродій Володимир.

Урочисте перенесення ікони на Ясну гору відбулося на празник Покрову Пресвятої Богородиці 14 жовтня 2001 року Божа Мати в Гошеві й надалі роздає щедрі Божі ласки. Підтвердженням цього є численні зцілення та вислухані молитви, а як видимий знак чудотворності на радість усього Божого люду – золоті корони та шати для Божої Матері в Гошеві, які поблагословив Вселенський Архиєрей Венедикт ХVІ 1 липня 2009 року. Урочиста коронація ікони Божої Матері, що в Гошеві, відбулася на свято Успіння Пресвятої Богородиці, 28 серпня 2009 року.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Молитва слухання: як молитися зі Святим Письмом?11 липня

У дев’ятому випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Отець і Глава УГКЦ запропонував глядачам роздумати над...

МЕДІА
Prev Next