«Те, за кого чи за що ми молимося, показує, які ми християни, якої душі люди», – о. Василь Баглей під час ефіру «Вервиця єднає»
Середа, 02 грудня 2020, 14:44 Ми носимо в серці свої наміри, прохання, які вкладаємо в руки Богородиці. Проте сьогодні помолімося насамперед за тих, хто має більшу потребу, ніж ми. До цього закликав о. Василь Баглей з Козови на Тернопільщині під час онлайн-молитви «Вервиця єднає».
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Основне завдання Церкви – молитися та навчати молитися», – Папа Франциск
- У свято Благовіщення в Українській Греко-Католицькій Церкві дякують за дар життя
- Митрополит Василь Cеменюк закликає вірних до неперервної молитви за припинення пандемії
Кажуть, що внутрішню суть людини дуже тонко видно по тому, з яких речей вона сміється. Перефразовуючи це в нашому християнському контексті, можна сказати, що те, які ми християни, видно по тому, за що ми молимося. Наш внутрішній світ, нашу душу видно по тих наміреннях, які ми засилаємо до Господа Бога.
Отець Василь розповів, що в минулому столітті в Греції жив святий, якого дуже шанує сучасна Греція, – Нектарій Егінський. Люди приїжджали до нього з усього світу, просячи молитовного заступництва. Він якось відкрив секрет своєї молитви, чому його Господь вислуховує, – через руки Марії.
«Він звертався до Богородиці на "ви". Святий Нектарій казав: "Прошу, вислухайте мене, бо я не за себе прошу, я за інших..." І Марія його вислуховувала. Щось подібне було у відомому паломницькому місті Люрді. Є реальний випадок, зафіксований у люрдських хроніках. Одному відомому хірургові з Німеччини діагностували четверту стадію раку. Йому не треба було роз'яснювати, що це за хвороба. Медицина була безсила перед його хворобою. Він з надією поїхав у Люрд просити заступництва в Діви Марії. Йому було 54 роки», – розповів священник.
«Там він побачив багато хворих молодих людей, маленьких дітей, які теж надіялися на заступництво Марії. Його переповнило велике співчуття до цих людей. Він прийшов до люрдського гроту і каже: "Маріє, я би ще хотів пожити трохи, але, мабуть, мій час уже пройшов. Подивися на тих дітей, і радше вислухай їхню молитву. Їм більше потрібно". І поїхав додому. Через місяць він знову пройшов обстеження і в нього не виявили жодної хвороби», – додав о. Василь.
Цей жест милосердя, співчуття, за його словами, бажання насамперед комусь добра, а не собі полонило серце Діви Марії.
«Ми носимо в серці свої наміри, прохання, які вкладаємо в руки Богородиці, однак помолімося насамперед за тих, хто має більшу потребу, ніж ми. Помолімося за тих людей, які сьогодні, можливо, прикуті до лікарняного ліжка. Помолімося за людей, які мають у серці безвихідь, страх, не бачать сенсу життя, які збилися з дороги», – закликав о. Василь Баглей.
Починаючи від свята Покрову Пресвятої Богородиці, «Живе телебачення» щоденно в прямому ефірі транслює молитву на вервиці. Початок молитви о 20:00 за київським часом.
«Вервиця єднає» – така назва не випадкова, адже в цьому задумі одразу декілька ліній єдності. Передусім, наша молитва єднає українців з усього світу. Наша молитва єднає священнослужителя, який в ефірі її провадить, з усім загалом вірних. Наша молитва єднає єпископів, священників із різних материків і країн, адже щодня провадить молитву інший душпастир. Наша молитва єднає всіх нас у «молитві на українській землі», адже цими днями сестри відразу декількох згромаджень виготовляють вервиці з бурштину, які можна собі придбати в інтернет-крамниці shop-ugcc.com.ua.
Департамент інформації УГКЦ
- Блаженніший Святослав: «Вторгнення в Україну може спричинити світову катастрофу»22 квітня
- Глава УГКЦ до молоді: «Пандемія вчить нас не боятися, а навпаки — розуміти, що ми все ж таки сильні»22 квітня
- Послання Блаженнішого Святослава до молоді на Квітну неділю 2021 року22 квітня
- Сьогодні виповнюється 125 років з дня відходу до вічності першого єпископа Станіславівського Юліана Пелеша22 квітня
- У видавництві «Нова Зоря» вийшла книжка з розважаннями на кожен день травня 22 квітня

Блаженніший Святослав: «Вторгнення в Україну може спричинити світову катастрофу»22 квітня
Зважаючи на посилену напругу, на наступний день після заклику Папи Франциска до миру на Cході України Блаженніший Святослав, Глава і Отець...
-
В Івано-Франківську вперше провели загальноміську Хресну дорогу онлайн
-
«Візьмімо наші хрести-терпіння та будьмо разом з Ісусом», - митрополит Василій на Хресній дорозі у Тернополі
-
«Приходять люди з Криму, Сходу та Центру України і є потреба мати священника в Рейк’явіку», – канцлер Апостольського екзархату для українців у Німеччині та країнах Скандинавії
-
«Основне завдання Церкви – молитися та навчати молитися», – Папа Франциск
-
Блаженніший Святослав на похороні своєї мами Віри: «Хочу, щоб мій біль перетворився на проповідь християнської віри у воскреслого Христа»
-
«У сповідальниці священник є інструментом Божої ласки», – о. Тарас Валах
-
«Ми щасливі, бо є свідками не того, як церкви руйнують, а як будують», – владика Богдан Дзюрах про спорудження Патріаршого собору
-
Чи можна сповідатися онлайн? Відповідає протоієрей Тарас Валах
-
Отець Орест Фредина: «Якщо ми віримо в Ісуса Христа, то не маємо носити жалобу за покійними»
-
«Молитва за померлих — це визнання нашої віри в життя вічне у воскреслому Ісусі», — о. Орест Фредина у «Відкритій Церкві»
-
Лариса Ґаладза, Мирослав Маринович, Андрій Гундер, с. Теодора Шулак, Тарас Тополя та Ігор Козловський про своє бачення майбутнього УГКЦ
-
Знакові події в УГКЦ за останні десять років
-
Піст і наші екозвички із деканатом душпастирських справ УКУ
-
Глава УГКЦ про нове бачення Церкви: «Ми мусимо зійти зі своїх п’єдесталів і обмити людські рани»
-
Блаженніший Святослав розповів, хто з попередників мав на нього найбільший вплив, і звернувся до вірних з особистим проханням