Церква, яка допомагає людині: патріарший економ розповів про результати діяльності Антикризового центру
Вівторок, 19 травня 2020, 09:05 Роздано 7 000 харчових наборів, здійснено ініціатив на 5 000 000 грн, з яких 400 000 грн залучено за допомогою онлайн-пожертв. В УГКЦ вже понад два місяці активно функціонує Антикризовий центр, який координує служіння Церкви в умовах пандемії та шукає способів, як допомогти потребуючій людині. Про результати його роботи в інтерв’ю «Живому телебаченню» розповів о. Любомир Яворський, патріарший економ.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Глава УГКЦ до молоді: «Пандемія вчить нас не боятися, а навпаки — розуміти, що ми все ж таки сильні»
- Послання Блаженнішого Святослава до молоді на Квітну неділю 2021 року
- Розпорядок богослужінь на Страсний тиждень і Великдень у Патріаршому соборі в Києві з трансляціями «Живого ТБ»
«Сьогодні є дуже багато запитів до Церкви про допомогу. Звертаються різні категорії осіб. Однак насамперед ми допомагаємо сьогодні тим, хто є на передовій, – медикам. Ми, як Церква, дуже хочемо бути пліч-о-пліч із медиками. Тому маємо близько 170 медичних капеланів, роль яких сьогодні гарно заявлена в українському суспільстві», – зазначив о. Любомир.
Для медиків УГКЦ виділила також свій церковний простір, де вони за потреби можуть проходити карантин. Це і Патріарший дім у Львові, і духовна семінарія в Івано-Франківську, та інші церковні заклади, які, згідно зі словами економа, можуть бути надані, за такої потреби, медичним працівникам.
Одним із найбільш активних способів послужити сьогодні з боку Церкви є нагодувати голодних. «Дуже багато людей зараз потребують їжі. І, на превеликий жаль, ця потреба зростає, – розповів патріарший економ. – Зусиллями Церкви та жертводавців понад 7 000 харчових наборів було доставлено до домівок різних категорій людей по всій Україні».
Отець Любомир також зазначив, що після заклику Блаженнішого не дарувати йому подарунків, але скласти натомість пожертву у фонд боротьби з пандемією, чимало небайдужих відгукнулося. Як результат, надійшли пожертви у розмірі 120 000 грн.
Велику підтримку для служіння УГКЦ в умовах пандемії, зазначив патріарший економ, надали жертводавці у різних єпархіях як в Україні, так і за кордоном. Завдяки їм Патріарша курія змогла зреалізувати багато ініціатив на 5 000 000 грн.
«Перша наша ціль полягала в тому, щоби послужити в час великої потреби; сьогодні ж перед нами стоїть інше завдання – думати, як ми будемо виходити з цього, – ствердив о. Любомир Яворський і додав: – ми шукаємо способів виходу із пандемії і віримо, що знайдемо їх… Люди дуже скучають за Церквою, і ми чуємо це. Дуже багато людей сьогодні через онлайн пізнали Церкву. Вони хочуть уже прийти до тієї церкви, яку вони бачили по телебаченню, щою зрозуміти, якою вона є насправді».
Пригадуємо, що знайти публікації, пов’язані із діяльністю УГКЦ в умовах пандемії, як рівно ж розповісти про таку діяльність, можна використавши хештеш #допоможеморазом.
Департамент інформації УГКЦ
- Глава УГКЦ до молоді: «Пандемія вчить нас не боятися, а навпаки — розуміти, що ми все ж таки сильні»22 квітня
- Послання Блаженнішого Святослава до молоді на Квітну неділю 2021 року22 квітня
- Сьогодні виповнюється 125 років з дня відходу до вічності першого єпископа Станіславівського Юліана Пелеша22 квітня
- У видавництві «Нова Зоря» вийшла книжка з розважаннями на кожен день травня 22 квітня
- У Стрийській єпархії розпочався формаційний курс для катехитів22 квітня

Послання Блаженнішого Святослава до молоді на Квітну неділю 2021 року22 квітня
Вербна неділя, свято Господнього входу в Єрусалим — це той день, коли Церква з винятковою увагою огортає вас своїми думками і молитвами....
-
В Івано-Франківську вперше провели загальноміську Хресну дорогу онлайн
-
«Візьмімо наші хрести-терпіння та будьмо разом з Ісусом», - митрополит Василій на Хресній дорозі у Тернополі
-
«Приходять люди з Криму, Сходу та Центру України і є потреба мати священника в Рейк’явіку», – канцлер Апостольського екзархату для українців у Німеччині та країнах Скандинавії
-
«Основне завдання Церкви – молитися та навчати молитися», – Папа Франциск
-
Блаженніший Святослав на похороні своєї мами Віри: «Хочу, щоб мій біль перетворився на проповідь християнської віри у воскреслого Христа»
-
«У сповідальниці священник є інструментом Божої ласки», – о. Тарас Валах
-
«Ми щасливі, бо є свідками не того, як церкви руйнують, а як будують», – владика Богдан Дзюрах про спорудження Патріаршого собору
-
Чи можна сповідатися онлайн? Відповідає протоієрей Тарас Валах
-
Отець Орест Фредина: «Якщо ми віримо в Ісуса Христа, то не маємо носити жалобу за покійними»
-
«Молитва за померлих — це визнання нашої віри в життя вічне у воскреслому Ісусі», — о. Орест Фредина у «Відкритій Церкві»
-
Лариса Ґаладза, Мирослав Маринович, Андрій Гундер, с. Теодора Шулак, Тарас Тополя та Ігор Козловський про своє бачення майбутнього УГКЦ
-
Знакові події в УГКЦ за останні десять років
-
Піст і наші екозвички із деканатом душпастирських справ УКУ
-
Глава УГКЦ про нове бачення Церкви: «Ми мусимо зійти зі своїх п’єдесталів і обмити людські рани»
-
Блаженніший Святослав розповів, хто з попередників мав на нього найбільший вплив, і звернувся до вірних з особистим проханням