АКТУАЛЬНО

У Чернівцях розпочали святкування двохсотлітнього ювілею катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці

Понеділок, 01 червня 2020, 13:47
31 травня 2020 року виповнилося 200 років з часу посвячення наріжного каменю на місці будівництва катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці в Чернівцях. Чернівецький деканат Української Греко-Католицької Церкви був заснований у 1814 році, а храм розпочали будувати лише через шість років. Завершили будівництво і освятили церкву 10 червня 1821 року.

Двохсотлітній ювілей собору відзначатимуть протягом року – до 10 червня 2021 року. За цей час при катедрі планують збудувати катехитичний центр для навчання молоді, дітей і студентів. «До карантину ми мали чотири групи по сорок-п’ятдесят дітей і навчання проходило в одному класі. А ми хочемо там зробити чотири класи, поставити великий конференц-зал для зустрічі з парафіянами, пасторальними радами. Ми маємо сім спільнот при катедрі, з якими немає де зустрітися. Крім того, плануємо маленьку трапезну», – розповів Чернівецький єпископ Йосафат Мощич  у спецвипуску телепередачі «Інтерв’ю з духівником», на каналі «ТВА», з нагоди двохсотлітнього ювілею катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці.

Владика поділився із журналістом «ТВА» й іншими мріями, які панують зреалізувати в рамках ювілею, а це зробити більш відкритою площу перед входом у храм – поставити лавочки, забрати загорожу, провідати місця зруйнованих греко-католицьких храмів на Буковині, видати шематизм.

«П’ята думка – запросити митрополита Івано-Франківського Володимира та Патріарха Святослава, щоби приїхали з пастирським візитом на завершення святкування до нашої катедри, а відтак – просити Папу Римського, щоби коронував нашу чудотворну ікону. Є така гарна нагода, оскільки ікона є не тільки покровителькою нашої єпархії, а й всієї Буковини», – сказав владика Йосафат.

Чудотворна ікона Чернівецької Божої Матері «Надія Безнадійних» є чи не найбільшою цінністю у храмі.  До речі, після її нещодавньої реставрації з'ясувалося, що іконі не двісті років (як вважали раніше), а чотириста.  

До слова, зараз у Чернівецькій єпархії двадцять п’ять парафій, де служать двадцять три священники та один диякон. Також семеро хлопців навчаються в семінарії, по завершенні якої планують повернутися до Чернівців.

 Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://ugcc.cv.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next