АКТУАЛЬНО

У Патріаршому соборі для почитання виставили мощі святого Івана Павла ІІ

Субота, 22 листопада 2014, 15:23
З нагоди першої річниці Революції гідності в Патріаршому соборі Воскресіння Христового для публічного почитання виставили мощі святого Папи Івана Павла ІІ.

Мощі урочисто внесли в собор під час нічних молитовних чувань, які очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

Він пояснив, чому саме мощі Папи Івана Павла ІІ з нагоди річниці Революції гідності виставлені у соборі. «Як стривожився весь комуністичний табір, коли прийшла звістка, що Кароль Войтила був обраний на Папу Івана Павла ІІ. Усі темні сили стривожилися. Коли почалася польська боротьба проти тоталітаризму, коли був запроваджений військовий стан, щоб знищити «Солідарність», яка не погоджувалася зі зневагою людської гідності, то голосом захисту гідності людської особи став Папа Іван Павло ІІ. До сьогодні римляни пам’ятають, як Папа світив свічку молитви у своєму вікні, нагадуючи всьому вільному світові, що є хтось такий, хто не має сьогодні свободи. І він увійшов в історію своєю опікою над стражденними, своєю невтомною апостольською працею на захист гідності людської особи як Папа, який зруйнував Берлінський мур. Як Папа, який став Апостолом Миру», – зазначив проповідник.

Архиєрей розповів, що сьогодні з нами мощі крові Івана Павла ІІ, яка пролилася на площі Святого Петра в Римі під час того, як у нього стріляв посланець комуністичного табору.

«Нехай дотик до мощів буде дотиком до зцілення, який справді передасть нам силу Духа Святого. Нехай сьогоднішній день згадування перетвориться на молитву надії та зцілення», – побажав Блаженніший Святослав.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на свято Богоявлення Господнього20 січня

Просімо, щоб у тих йорданських водах, які ми сьогодні будемо благословляти, загинуло всяке зло, що тримає нас у своїй неволі, і всяка...

МЕДІА
Prev Next