АКТУАЛЬНО

У Патріаршому Соборі візьмуть участь представники 57 країн світу

Четвер, 20 серпня 2015, 15:07
Сьогодні, 20 серпня, відбулася прес-конференція по проведенню і ходу подій Патріаршого Собору УГКЦ «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Собор відбудеться 25-27 серпня в Івано-Франківську. У Соборі візьмуть участь близько 250 делегатів із 57 країн світу. Очолить Собор Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Як зазначив о. Юрій Трухан – прес-секретар Івано-Франківської архієпархії, шоста сесія Патріаршого Собору УГКЦ – це непересічна, фундаментально-історична подія для Прикарпаття тому її висвітлення в ЗМІ потребує ретельності, оперативності та компетенції: «Просимо Вашого сприяння і співучасті у правильності висвітлення подій в час Собору…».

Як повідомив секретар Патріаршого Собору митр. прот. Олег Каськів, делегати проживатимуть у готелі «Надія», робочі зустрічі проходитимуть в Івано-Франківському обласному музично-драматичному театрі. Кожний делегат  отримає спеціальну сумку, у якій будуть картки для голосування з підписами «за», «проти» та «утримався», програма Собору, книга «Богослужіння», записник із логотипом заходу, ручка та допоміжні матеріали.

«Ця сесія Собору має визначити, що в нас добре, що в нас не добре, і що зробити, щоб це недобре виправити. Фактично два з половиною роки ми готувалися до цієї події – це своєрідний іспит сумління для Церкви….», – зазначив митр. прот Олег Каськів.

Вже сьогодні до Львова прибула перша делегація з Австралії, а завтра учасники Собору приїдуть безпосередньо в Івано-Франківськ. 22 серпня прибудуть делегати з Америки, 23 – з Бразилії та Канади, а 24 – з усіх інших країн.

Для того, щоб делегати Патріаршого Собору краще пізнали Прикарпаття, для них будуть проведені різноманітні екскурсії. Так, 22 серпня вони відвідають Яремче, 23 серпня – Коломию, 24 серпня – запланована екскурсію безпосередньо в Івано-Франківську, 28 серпня– Гошів, 29 серпня – Крилос та давній Галич, а 30 серпня  – туристичний комплекс «Буковель».

Упродовж трьох днів Собору відбуватимуться пленарні засідання, згідно програми, на яких обговорюватимуть актуальні для церкви питання. Після обіду – робота учасників у групах. Для неї задіяли 16 аудиторій педагогічного інституту Прикарпатського університету по вул. Степана Бандери в м. Івано-Франківську.

Теми трьох днів засідань: “Слово Боже і катехизація. Місійний дух”, “Літургія і молитва. Сопричастя та єдність”, “Служіння ближньому. Провід – управління дарами”.

Глава УГКЦ з усіма учасниками відслужить Панахиду за загиблими героями України (25 серпня в меморіальному сквері поряд із драмтеатром),  унікальною подією стане відкриття і посвячення пам’ятника митрополиту Андреєві Шептицькому (27 серпня).

Відбуватиметься пряма трансляція подій Патріаршого Собору – на обласному каналі “Галичина” та інтернет трансляції завдяки «Живе ТБ» - інтернет телебачення УГКЦ.

Щодо участі журналістів у прес-конференції з Блаженійшим  Святославом Шевчуком – Главою УГКЦ (25 серпня в приміщенні драмтеатруо 14:30, потрібно пройти акредетацію в департаменті інформації УГКЦ (електронною поштою [email protected]; телефоном +38 097 601 64 22 (Руслана Ткаченко)) – наголосив о. Юрій Трухан на завершення прес-конференції.

Прес-служба Івано-Франківської архиєпархії

ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next