АКТУАЛЬНО

«У сповідальниці священник є інструментом Божої ласки», – о. Тарас Валах

Четвер, 08 квітня 2021, 20:00
Про це сказав протоієрей Тарас Валах, парох собору Вишгородської Богородиці, в ефірі програми «Відкрита Церкви» на «Живому ТБ», відповідаючи на питання про те, чому сповідь відбувається перед священником.

За словами священника, тут постає питання нашої віри, зокрема чи ми віримо в Господа Бога, який у своїй премудрості дав Церкві право «в'язати і розв’язувати» (детальніше про йдеться у Євангелії від Матея 18, 18. – Ред.).

«Христос каже до апостолів: "Все, що зв’яжете на землі, буде зв’язане на небі; і що розв’яжете на землі, буде розв’язане на небі". Христос дав це право апостолам, а відтак священникам, які через рукоположення єпископа є помічниками у здійсненні Таїнства Церкви», – зазначив отець Тарас Валах.

Прощати гріхи, – каже священник, – це не особисте право священників, їм це доручив Господь Бог.

«Чи я вірю в те, що Бог мені відкрив у Євангелії? – ставить запитання душпастир і тут же відповідає: – Якщо я в це вірю, то вірю також у те, що на священнику спочиває Божа благодать, і він відпускає гріхи в імені Господа Бога. Священник є інструментом Божої ласки».

Отець Тарас пригадав приклад старенького священника, який одного разу на питання про те, на кого зі Святого Письма він хотів би бути подібним, відповів – на осла, на якому Ісус Христос увійшов у Єрусалим.

«На того осла ніхто не звертав уваги, люди звертали увагу на Ісуса. Так само кожен сповідник, який є у сповідальниці є тим, через кого Бог може прийти до людини», – пояснив він.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next