АКТУАЛЬНО

«Українці не люблять авторитарної влади, а не росіян…» − владика Павло (Василик)

Середа, 14 травня 2014, 14:19
«Українці люблять росіян, а не люблять радянську владу. Бо неможливо любити таку владу, яка винищує свій народ. Як можна забути Голодомор, катування, табори, в'язниці?" − розповідає владика Павло (Василик) у відео 1995 року з архіву телестудії УГКЦ «Собор».

В інтерв’ю він переповідає свою розмову із слідчим, яка відбулася у 1959 році. Як розповідає владика, ці слова він вимовляв із вірою в те, що справедливість повинна існувати, а злочинці мають бути покарані.

Див. також: З історії УГКЦ. Інтерв’ю владики Павла (Василика) про його ув'язнення і переслідування

Слідчий ще тоді, у 1959 році, запитував: «Чому українці не люблять росіян?» Владика зазначив, що таке твердження неправдиве, адже по всій Україні, і зокрема в Галичині, росіяни і українці живуть разом, співпрацюють, одружуються. 

Варто додати, що владика Павло (Василик) − підпільний єпископ, котрий за відданість своїй Церкві і народу був двічі ув'язнений радянською владою, відбув 15 років таборів та 5 років заслання. В умовах підпілля владика Павло пройшов шлях від диякона до єпископа, відзначався ревністю і безстрашністю у служінні.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Послання Блаженнішого Святослава до молоді на Квітну неділю03 квітня

Квітня неділя, день славного Входу Христа в Єрусалим, для мене і для всього проводу нашої Церкви традиційно є нагодою звернутися до вас з...

МЕДІА
Prev Next