АКТУАЛЬНО

Українці почали більше боятися втрати державності, ніж невиплати зарплат і пенсій

Четвер, 24 серпня 2017, 06:03
Із часу початку війни змінилося кілька показників того, чого українці сьогодні найбільше побоюються. Люди в Україні завжди побоювалися зростання цін, безробіття, втрати роботи та несвоєчасних виплат зарплат і пенсій. За роки війни ці страхи серед людей суттєво зменшилися. Натомість зріз страх нападу зовнішнього ворога, а також розпаду України.

Такі дані соціологічних досліджень були оприлюднені напередодні Дня Незалежності України в інтерактивній програмі «Відкрита Церква» з Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом на «Живому ТБ» 23 серпня. Їх озвучив Євген Головаха, професор, заступник директора Інституту соціології НАН України.

Коментуючи ці соціологічні дослідження, Предстоятель УГКЦ відзначив, що, на його думку, в українців «відбувається певна трансформація суспільної свідомості, тобто від споживацького ставлення до суспільства, до держави, яке так було характерне для радянського суспільства».

Для радянських людей було типове запитання, а що держава для мене зробила, що моя країна мені дала? «Сьогодні починає виринати новий вид свідомості – відчуття цінності держави, тобто моя особиста безпека, моє майбутнє, моє життя остаточно залежить від моєї Держави. Якщо буде Україна, буде держава – буде безпечне майбутнє. Якщо є небезпека для існування моєї держави, небезпека розпаду держави, то це особиста небезпека моєму життю. Богові дякувати, що сучасні українці зрозуміли цінність своєї держави, яку ми сьогодні захищаємо ціною власного життя. Це показує, що Україна є і буде!», – переконує Глава УГКЦ.

«Мені дуже приємно, що така вартість держави як такої є щораз очевиднішою. Це дуже приємно відкрити в День Незалежності України. Тому я переконаний, що ми разом зуміємо відстояти свою державу, де кожен українець почуватиметься захищеним», – запевнив Блаженніший Святослав.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Якщо людина вирішує усунути Бога, Він з повагою ставиться до її вибору, але тоді вона залишається сама»: думки Глава УГКЦ про секуляризацію18 березня

Як раніше повідомлялося, нещодавно відбулася презентація книжки «Діялог лікує рани» Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Книжка...

МЕДІА
Prev Next