АКТУАЛЬНО

Відбулася ХІ Всеукраїнська проща до ікони Вишгородської Богородиці

Понеділок, 22 травня 2017, 13:41
20-21 травня 2017 року відбулася ХІ Всеукраїнська проща до ікони Вишгородської Богородиці.

Маршрут прощі пролягав із Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві до собору Вишгородської Богородиці у Вишгороді. Традиційно відбувалося піше та велопаломництво. Піша колона прочан пройшла 30 кілометрів. Відрізок велопрощі становив 60 кілометрів. Усю відстань паломники подолали під гаслом: «Йосиф Сліпий – свідок віри та син Марії». Участь у паломництві взяли віряни з Києва, Харкова, Вінниці, Житомира, Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Чернігова, Черкас та інших міст України.

Зустрічаючи паломників парох Собору Вишгородської Богородиці, о. Тарас Валах, зазначив: «Кожного разу, коли Господь кличе людину до існування, то відкриває перед нею безліч доріг. І блаженні ті, які вибирають добрі дороги, не завжди прямі, не завжди легкі та не завжди згори, але завжди дороги, які ведуть до Бога».

Прибувши до храму вірні помолились Хвалебний гімн Пресвятій Богородиці. Опісля кожен мав можливість приклонитися до ікони Вишгородської Богородиці та просити в Бога за Її заступництвом потрібних ласк. Пізніше перед іконою провели Акафіст до Вишгородської Богородиці.

Головним пунктом дня була Божественна Літургія, яку очолив протопресвітер Житомирський, о. Віталій Сидорук. Разом з ним співслужили  чисельно присутні священики Київської архиєпархії.

По завершенні Літургії паломники повечеряли та приступили до нічної програми молінь. Під час нічних чувань відбувалась Велика Вечірня з Литією біля Хреста, та похід зі свічами. Окрім цього віряни зустрічали ікону блаженної Йосафати Гордашевської, молились Молебень та взяли участь в Євангелізаційно-мистецькій програмі.

Завершилась проща Божественною Літургією, яку наступного дня очолив о. Василь Чудійович, Канцлер Київської архиєпархії. По завершенні молитви паломники отримали повний відпуст.

Прес-служба Київської архиєпархії

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Микола Бичок: «Хоч би де я був, завжди зустрічав святих людей»15 січня

15 січня стало відомо, що Римський Архиєрей підтвердив вибір Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і номінував отця...

МЕДІА
Prev Next