АКТУАЛЬНО

У Патріаршому соборі освятили таблицю «На пам'ять про перші операції інтернування в Канаді»

Середа, 28 жовтня 2015, 13:34
28 жовтня в Патріаршому соборі Воскресіння Христового Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, освятив таблицю «На пам'ять про перші операції інтернування в Канаді».

На освяченні таблиці були: Єпископ-помічник Київський Йосиф (Мілян), Посол Канади в Україні Роман Ващук, а також священики УГКЦ та вірні з України й Канади.

Блаженніший Святослав звернувся до присутніх словами: «Патріарший собор є осердям нашої Церкви і українського народу. До цього собору спливають як радості, так і болі українців з України та з усього світу. Сьогодні ми поблагословили меморіальну дошку, яка вшановує пам'ять десятки тисяч інтернованих українців в Канаді, яких в один день, з початком Першої світової війни, почали вважати ворогами Канади». Ведучи далі, Гава УГКЦ розповів, як кілька років тому, відвідуючи Альберту, мав нагоду відвідати один із таких концентраційних таборів, в яких донині є колючий дріт.

За словами Глави УГКЦ, було цікаво побачити, як українці в таких екстремальних умовах сповідували свою віру: «Можна було бачити в цьому меморіальному комплексі фотографію, на якій українця карають за те, що на Різдво (7 січня) він відмовився працювати. У той час у Канаді ніхто не міг цього розуміти… Сьогодні ми хочемо, щоби про біль нашої української громади в Канаді знали в усьому світі… Акція відкриття меморіальних таблиць, які згадують століття з дня цього болю, відбувається синхронно в усіх наших катедральних соборах від Канади, через Європу і до України. Дуже важливо, щоб ми, українці, зберігали свою історичну пам'ять…» - наголосив Блаженніший Святослав.

Опісля Предстоятель УГКЦ подякував Послу Канади в Україні, а через нього всьому Уряду Канади за чуйність до долі України. Блаженніший Святослав зауважив, що на прикладі Канади повинні вчитися всі країни світу поважати гідність людської особи та бути чуйними до волі своїх громадян.

Опісля зі словом виступив Роман Ващук: «Я дуже вдячний, що Патріарший собор відкрив себе для відзначення цієї болючої, але значної дати канадської і української історії. Не можна забувати тих терпінь і тих помилкових суджень, які були зроблені сто років тому. На цих помилках можна вчитися і пристосовувати ці уроки історії до сьогодення України. Потрібно забезпечити права всіх своїх громадян, навіть у час збройного конфлікту. Потрібно людей гуртувати, а не ділити! На нашому досвіді можна дістати певні вказівники для кращого майбутнього. Нас єднає не тільки минуле, а й спільне майбутнє», - наголосив пан посол.

Після освячення таблиці присутні помолилися за вічний спочинок усіх українців, які загинули сто років тому «за колючим дротом», будучи інтернованими на теренах Канади.

Прес-служба Київської архиєпархії

ПУБЛІКАЦІЇ

Привітання від Апостольського нунція з нагоди презентації рекомендаційного листа21 вересня

21 вересня 2021 року в Київській Трьохсвятительській духовній семінарії після вручення Блаженнішому Святославу рекомендаційного листа...

МЕДІА
Prev Next