АКТУАЛЬНО

Владика Іван Кулик у четвертий день Декади місійності : «Сьогоднішнє Євангеліє показує нам мету нашого життя – бути разом з Ісусом»

Вівторок, 02 червня 2020, 09:31
У сьогоднішньому Євангелії від Івана Господь говорить, що Він є правдивою виноградиною, а ми – гілками. Тобто Господь сьогодні говорить про виноградник. На цьому наголосив владика Іван Кулик, єпископ Кам'янець-Подільської єпархії УГКЦ, у своїх роздумах у четвертий день Декади місійності.

«Гілка, яка приносить плід. Саме такою є тема четвертого дня Декади місійності, - наголосив владика Іван.

«У сьогоднішньому Євангелії від Івана Господь говорить, що Він є правдивою виноградиною, а ми – гілками. Тобто Господь сьогодні говорить про виноградник. Його зображення ми часто бачимо в Старому Завіті. Там пророки порівнюють ізраїльський народ із виноградником, який був насаджений Господом. Бог покликав ізраїльський народ і піклувався про нього так, як добрий виноградар піклується про свій виноградник. Однак часто ізраїльський народ був невірний Богові. Тому не міг приносити добрі плоди у своєму житті. У Новому Завіті Ісус сам говорить, що Він є та правдива виноградина, а ми всі  – гілками», – пояснив архиєрей.

За його словами, сьогоднішнє Євангеліє показує нам мету нашого життя – бути разом з Ісусом. Бути прищепленим і з’єднаним із Ним. Господь сам говорить у Євангеліє, щоб ми перебували в Ньому. Без Нього нічого не можемо вчинити. Без Бога людина нічого не може вдіяти у своєму житті.

«Тому Ісус каже: перебувайте у Моїй любові. Перебувати в Божій любові означає зберігати і чинити Його Заповіді.  Чинити Божі Заповіді – це насамперед виявляти любов до Бога і до наших ближніх. Тому так важливо бути з’єднаним з нашим Божественним Спасителем», – сказав він.

І додав: «Тим, що єднає нас з Ісусом, що є тим життєдайним соком, що єднає гілку зі стовбуром, є Слово Боже, яке ми читаємо і над яким роздумуємо, згідно з яким живемо в нашому житті, Святі Таїнства. Тим, що єднає нас з Господом, є також молитва, особливо Божественна Літургія і літургійна молитва у нашому житті. Важливо завжди єднатися з Господом. Щоб бути вщепленим у Нього.

Єпарх Кам'янець-Подільський пояснив, що сьогоднішнє Євангеліє нас вчить, чим є Церква. «Церква – це спільнота людей, об’єднаних довкола Ісуса», – каже він.

Як гілки є вщеплені у стовбур дерева, каже він, і єднаються довкола нього, подібно Церква – це спільнота віруючих християн, котрі єднаються довкола Ісуса Христа. 

«Тому нехай це Слово Боже буде для нас заохоченням, щоб кожен з нас старався шукати можливості бути з’єднаним  з Ісусом Христом. Будучим єдиними з нашим Спасителем, ми будемо живими християнами. Тоді живими будуть наші єпархії, парафіяльні спільноти і живою буде наша Церква. Тож будьмо тими добрими гілками, щоб могти приносити добрі плоди в нашому християнському житті», – побажав єпископ Кам'янець-Подільської єпархії.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next