Владика Степан Сус на Трійцю: «Наше покликання – свідчити про Бога своїм життям і вчинками»
Понеділок, 08 червня 2020, 15:05 Наша спільна місія в цьому світі – бути носіями Святого Духа. Святий Дух оживлює наше життя, наповнює нас Божою ласкою і благодаттю, додає сили і витривалості. Святий Дух виправляє наші немочі, допомагає нам не лише бути Його храмом, а й ділитися Його дарами, які ми відкриваємо в собі, коли довіряємо життя Богу.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Владика Степан Сус очолив Літургію для української громади у Кишиневі
- Голова ПМВ відвідав молдовські Бельці і зустрівся з консулом
- Голова ПМВ у Кишиневі відвідав благодійний фонд «Optima Fide» і поблагословив будівництво реабілітаційного центру
На цьому наголосив владика Степан Сус, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископа, у своїх роздумах під час останнього дня Декади місійності.
За словами владики Степана, бути християнином – означає довіряти Богові кожен день і щодня виконувати Його волю. Це також означає довіряти себе Святому Духу. Дозволити, щоб Він використовував нас для добра Церкви. Тому, каже він, ми всі, отримавши печать Святого Духа, стали не лише християнами, а й покликаними свідчити Бога в цьому світі.
Архиєрей наголосив, що апостолами мають бути не лише священники, монахи і монахині. Кожен, хто охрещений в Боже ім’я, хто прийняв Святого Духа, є також запрошеним свідчити Бога в цьому світі.
«Слід пам’ятати, що християнами почали себе називати не самі християни, а ті люди, що спостерігали за їхнім життям збоку. Тому ми, хто довірив себе Богу, повинні пам’ятати, що нашим покликанням є бути руками Бога в цьому світі, свідчити власну віру в Бога. Окрім цього, коли ми визнали себе християнами, то прийняли готовність наслідувати Ісуса Христа. А наслідувати Його означає творити добрі діла», – сказав владика Степан.
«Маємо своїми вчинками і життям і способом прийняття світу щодня свідчити те, що ми є віруючими людьми. Ставши християнами, ми запрошені виходити із зони власного комфорту», – переконаний він.
«Замало свідчити про Бога у своєму середовищі. Нам потрібно йти у світ, де люди не є християнами. Маємо йти до тих, хто не ходить до Церкви, не вірить в Бога, не молиться. Нам треба йти до тих людей, які нас не сприймають і осуджують. Можливо, будуть з нас насміхатися. Нам треба йти до тих, хто сьогодні потребує любові й доброти. Ці люди потребують, щоб хтось був поруч із ними», – додав владика Степан.
На його думку, у таких маленьких і суто людських речах відкривається щось дуже особливе – наше свідчення віри. Це є свідченням того, що ми прийняли Святого Духа. Він нас закликає до дії: ділитися усіма дарами, які ми отримали в житті.
«Тому бути християнином означає ділитися. Означає свідчити і невтомно проповідувати своїм життя Господа Бога. Сьогодні ми пригадуємо день нашого хрещення, коли Господь через руку священника поставив на нас печать Святого Духа. У цей день бажаю всім нам пам’ятати про наше покликання: свідчити Бога своїм життям і своїми вчинками», – сказав він.
Департамент інформації УГКЦ
- Через погіршення епідеміологічної ситуації в Івано-Франківській області звернення до вірних оприлюднив єпископ Василій Івасюк25 лютого
- Митрополит Володимир Війтишин вкотре закликав духовенство та вірних до ретельного дотримання карантинних вимог 25 лютого
- Отці-редемптористи запрошують на реколекції25 лютого
- Відбулася чергова духовна місія священників Тернопільсько-Зборівської архиєпархії у зоні ОСС25 лютого
- Глава Церкви: «Наше основне завдання – наблизити постать Лесі Українки до кожного українця»25 лютого

Заява Ради Церков щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні24 лютого
Заява Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»
-
Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
-
«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
-
«Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо