АКТУАЛЬНО

Владика Венедикт (Алексійчук): «Дуже важливо усвідомлювати зміст свят, які ми святкуємо»

П'ятниця, 26 грудня 2014, 14:24
Дуже важливо розуміти свята, які ми святкуємо, бо традиція Церкви полягає не в тому, щоб пригадати свято чи відзначити, а пережити його. Про це сказав владика Венедикт (Алексійчук), протосинкел Львівської архиєпархії УГКЦ, під час «Живої Інтернет-зустрічі» на «Живому ТБ».

Він звертає увагу, що в Різдвяний період ми кажемо «Христос рождається», тобто вживаємо теперішній час, хоча сама подія сталася дві тисячі років тому. «Сьогодні ми її актуалізуємо, переживаємо. Не варто думати, що лише апостоли були такі вибрані і їм пощастило досвідчити Христа. Цей досвід може пережити кожен із нас», - зазначив єпископ.

Тому, на думку владики Венедикта, період святкування – це час пережити подію цього свята. «Цього дня візьмімо в руки Святе Писання, Євангеліє, де описується подія Різдва. Ця розповідь є в кількох євангелистів. Почитаймо одну, другу, застановімося. Також варто задуматися над змістом колядок, що і чому ми співаємо в них», - вважає архиєрей.

І коли ми це усвідомимо, каже він, то для нас не буде просто прожити свято. Бо зазвичай ми святкуємо свята, але вони нас не просякають. Важливо знайти час застановитися над змістом цього свята.

Також владика Венедикт відзначив, що потрібно дотримуватися традиції, як-от приготування 12 страв на Святу вечерю. Однак це не повинна бути традиція заради традиції. Господині можуть упорядкувати свій час так, щоб і на Вечірню піти, і підготувати стіл до Свят-вечора. Тобто не треба жертвувати молитвою заради приготування страв. «Потрібно не тільки дотримуватися традиції, а й через неї йти в глибину свята», - підкреслив владика Венедикт.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Кирило Селецький – засновник двох монаших спільнот, першого захоронку в Україні, борець з алкоголізмом та просвітитель українців22 вересня

У 2018 році Українська Греко-Католицька Церква відзначає 100-річчя від дня смерті визначного священика Перемиської єпархії о.Кирила...

МЕДІА
Prev Next