АКТУАЛЬНО

Владика Володимир (Груца): «Покута – не покарання, а Божа педагогіка»

Четвер, 13 жовтня 2016, 22:28
Покута – не покарання, а своєрідна педагогіка і, навіть більше, лікування для людини. Я часто порівнюю Сповідь із візитом до лікаря. Ми йдемо до лікаря, коли є хворими, відчуваємо біль, почуваємося зле. Лікар нас приймає, слухає, дає нам поради. Лікар чистить нашу рану і наказує протягом певного часу її промивати. А що є промиванням рани? Хіба це покарання? Ні. Це лікування, аби рана загоїлася.

Сказав владика Володимир (Груца), Єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, 13 жовтня в програмі «ВІДКРИТА ЦЕРКВА. ДІАЛОГИ» на «Живому ТБ».

На його думку, покута – це терапія, завдяки якій загоюються рани людини. Бо Сповідь прощає гріхи, видаляє корінь гріха, але залишається рана. «Часом людина може думати, що Бог їй не простив, бо їй не полегшало. Чому? Бо рана ще не загоїлася. І навіть коли рана загоюється, може лишитися знак, який нагадуватиме людині про неприємні моменти з життя», - пояснив єпископ. 

За його словами, Христос ніс хрест за нас і вже відпокутував всі гріхи за нас, а ми це приймаємо або не приймаємо у своєму житті. «Покута – не покарання, а Божа педагогіка для нас», - підсумував владика Володимир (Груца).

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Богослов’я − це своєрідний мозок Церкви, це її інтелектуальне життя!» − десять тез про богослов’я в Україні14 грудня

Перспективи розвитку богослов’я в Україні обговорювали в прямому ефірі програми «Відкрита Церква. Діалоги». Гостем студії «Живого ТБ» був...

МЕДІА
Prev Next