АКТУАЛЬНО

Владика Володимир Груца: ”Українські новомученики є для нас чудовими прикладами віри”

Субота, 27 червня 2020, 12:36
Бути мучеником – це означає бути свідком. Бо людина сприймає інформацію радше очима, ніж вухами. Усі ми потребуємо свідків. Кращого свідчення, ніж подали нам наші новомученики, важко знайти. Вони є для нас чудовими прикладами віри.

На цьому наголосив владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, у своєму відеоблозі на сторінці архикатедрального собору Святого Юра у Фейсбуці 27 червня 2020 року.

“Сьогодні, 27 червня, звершуємо пам’ять наших українських новомучеників. Цього дня наша пам’ять лине у 2001 рік, коли до Львова вступила нога Римського архиєрея  – папи Івана Павла ІІ.  Бо саме в цей день 2001 року  він проголосив наших новомучеників блаженними на чолі з Миколаєм Чарнецьким”, – сказав владика Володимир.

Це наші рідні святі люди, зауважив архиєрей, які ходили нашими стежками і жили у своїх родинах.

Наприклад, коли їдемо через Страдч, каже він, то усвідомлюємо, що там жили і служили  Микола Конрад і Володимир Прийма. Вони зазнали мученицької смерті, коли несли людям Бога.  Зокрема, спішили хворій жінці уділити Святі Таїнства. А для безбожників це вважалося великим злочином. 

Уявімо собі, додає владика Володимир, що стежками Львова ходив Миколай Чарнецький. Він сам тоді не усвідомлював, що весь світ буде про нього знати, а про його мучителів ніхто і не згадає. На його честь будуються храми. До його могили побожні люди протоптали стежки.  У ньому стверджуються слова псалмоспівця: “Пам’ять про праведника буде вічна”. 

Архиєрей пригадав слова папи, які він сказав у своїй проповіді: “Українські новомученики є представниками невідомих героїв чоловіків і жінок, священників і богопосвяченних людей. Вони є представниками тих, які робили все можливе, щоб не зрадити Христовій вірі”. 

За словами владики Володимира, хоч сьогодні нема відкритого переслідування нашої Церкви, ми маємо інший вид мучеництва: піти проти течії суспільства, бути моральною людиною, мати час для інших.

”Мученик живе коротку мить життя, а вічність проводить біля Бога. Ми прагнемо щасливої вічності і просимо наших новомученників про опіку на дорозі до неї”, – додав на завершення архиєрей. 

velychlviv.com


ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next