АКТУАЛЬНО

Телебачення, оркестр, часопис, школа аніматорів, театр з ходулями – як у Дрогобичі заохочують молодь до Церкви

П'ятниця, 28 вересня 2018, 12:06
Молодіжна комісія Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ опікується творчою молоддю, яку об'єднала віра в Бога та любов до творчості. Під крилом Церкви для молодих людей створили власне телебачення, оркестр, часопис, школу аніматорів. Вони організовують молодіжні прощі та фестивалі, а їхня незмінна візитівка – театр «Глорія» з ходулями та вогняним шоу.

Про це йдеться в сюжеті інтерактивної програми «Живого ТБ» «Відкрита Церква» на тему «Молодь: шлях до Церкви» від 26 вересня 2018 року з Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом.

– Це все створили, аби молодь могла себе реалізувати і відчути, що вона є потрібною, – зазначає п. Марія Гарасимчук.

– Я зустрів тут друзів, які можуть підтримати, порадити, – розповідає юнак Андрій Коваль.

– Ця ідея виникла тоді, коли я задав собі запитання, як привести молодь до Церкви. Їм потрібно було створити щось таке, чого не було до того, – поділився о. Андрій Бунь, голова Молодіжної комісії Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

Ідею отця з ходулями молодь сприйняла із завзяттям, пошили костюми і взялися до освоєння висоти. 

– Я ставив таке завдання, яке, не знаю, чи сам міг би сповнити, – каже священик.

– Перший раз мене поставили на ходулі, вивели на вулицю і сказали: ходи по ямах. Не звикай до рівного, – розповідає дівчина Галина Марків. – Потім мене змусили на ходулях підійматися і спускатися з п'ятого поверху.

Далі до виступів додалося вогняне шоу.

Тепер християнський театр має такий графік, якому позаздрять професійні артисти.

Зацікавити, надихнути і спрямувати. Отець Андрій у творчих проектах своїх підопічних бачить не лише мистецьку мету, і досвід доводить – це працює.

– Наше завдання, – переконує священик, – випереджати бажання молоді, йти наперед до неї. Не чекати, що вона прийде сама. Молодь завжди є спраглою Бога. Проблемою є те, як подати цього Бога.

Описуючи портрет молодіжного душпастиря, Глава Церкви додав, що тут потрібно бути дуже креативним. Адже, відзначає архиєрей, ідеться про форми, методи, способи, а Господь Бог є один і той самий: вчора, сьогодні і на віки. А людина у своїй спразі потребує щоразу іншого способу спілкування з Богом.

«Молодіжне душпастирство – душпастирство молодіжних способів. Тому просто потрібно бути креативним і в зрозумілий для молоді спосіб донести їй вічні істини, допомогти відкрити живого Бога, відповідно до молодіжної культури, в якій ця людина живе. Очевидно, це є певним викликом для душпастиря», – сказав Предстоятель.

«Повірте мені, – наголосив гість програми, – як ми не будемо байдужі до молоді, молодь не буде байдужою до вічних істин, до духовного життя, до Церкви».

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Слово Блаженнішого Святослава під час зустрічі координаторів програми «Жива парафія»13 грудня

Церква — це спільнота живого Христа, Його містичне Тіло, продовження в часі й просторі таїнства Воплочення та єдності всіх людей у Христі. На...

МЕДІА
Prev Next