АКТУАЛЬНО

В’язничні капелани: «Щоб змінити в’язня - потрібно дати йому любов»

П'ятниця, 20 листопада 2015, 16:13
Ув’язнені люди – це ті, які потребують уваги і належної допомоги. Їм необхідно нести Христову любов, адже вони так чекають цього. Ми повинні донести цю любов від суспільства до них, щоб ці люди усвідомили, що є ті, які за них переживають і їх чекають. Для мене вони є ті, для яких потрібно служити і працювати, адже Христос йшов до всіх. Щоб змінити в’язня - потрібно дати йому любов, аби він ніс в собі добро.

Розповів о. Тарас Мирка, референт пенітенціарного служіння у Львівській архиєпархії, який душпастирює у в'язниці три роки, у відеоблозі для Живого ТБ про особливості в’язничного служіння у Львівській архиєпархії УГКЦ.

Священик уже три роки дбає про те, щоб кожної неділі ув’язнені люди могли бути на Літургії, приступали до сповіді, слухали катехизацію. А на Різдво та великі свята капелан дбає про свято для кожного ув’язненого, збираючи разом із волонтерами в парафіях різну допомогу. «Потрібно, щоб вони відчували, що люди про них також пам’ятають. А ще вони готуються до свят. Скажімо, на Різдво прибирали каплицю, прикрашали її, тобто вкладали свою працю», - розповідає він. 

За словами о. Омеляна Колодчака, який душпастирює десять років у виправній колонії №63 Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, суть його служіння полягає в тому, щоб донести «дух до в’язнів, який був для них потоптаний». «Я це роблю не тільки з обов’язку священика, бо кожного разу я беру щось для себе. Я прагну зняти їх озлобленість на світ і в Тайнах Євхаристії та Покаяння дати їм інший стан», - пояснює він. За його словами,  коли відвідуєш в’язня зі співчуттям, то одночасно працюєш над собою. «Я приходжу до них ще й для того, щоб чогось навчитися. Ми закриваємося на соціальні проблеми в’язня, не знаючи, чому він там опинився. А це виклик людяності», - пояснив він.

Додамо, 10-12 листопада 2015 року в м. Києві та м. Обухові проводився щорічний з'їзд в’язничних капеланів УГКЦ під гаслом «Ми покликані до в’язнів, як до Христа». Семінар став нагодою для  втілення прагнень міждисциплінарного підходу до пенітенціарної науки, в основі якої є саме богословське розуміння людини, гріха і покути.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Три поверхи для майбутнього. «Мандрівка» Центром родини при Фонді Святого Володимира01 липня

Двері Центру родини були відчинені навстіж, не треба було дзвонити чи стукати. Ти просто переступаєш поріг і відразу опиняєшся в дитячому...

МЕДІА
Prev Next
DEBUG

0.1252
clr:53
cch:-no-
sql:0.0901
csql:0.0000
out: 0.0000
..........
M: 3,615,824
m: 2,983,416