АКТУАЛЬНО

«Запрошую усіх ‒ беріть участь у Благовіщенні, бо наш народ так цього потребує», ‒ Глава УГКЦ під час освячення храму в Патріаршому домі

Середа, 13 грудня 2017, 12:04
У події Благовіщення полягає зміст, суть і служіння не тільки Глави Церкви, а і його Курії. Бо в Патріаршій курії починаються всі добрі справи! Ми не просто задумуємо якісь речі, а насамперед починаємо їх втілювати. А відтак намагаємося їх поширити на все тіло нашої Церкви, як в Україні, так і у всьому світі.
Зображення 1 / 10 Використовуйте клавіші для перегляду

Про це говорив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у вівторок, 12 грудня, під час своєї проповіді до вірних у рамках посвячення храму Пресвятої Богородиці, що в Патріаршому домі у Львові.

У цій урочистій події взяли участь владики: Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський; Ярослав (Приріз), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький; Борис (Гудзяк), Єпарх єпархії святого Володимира Великого в Парижі; Кен (Новаківський), Єпарх Нью-Вестмінстерський; Йосафат (Говера), Екзарх Луцький; Михайло (Бубній), Екзарх Одеський та Адміністратор Кримський; Василь (Тучапець), Екзарх Харківський; Теодор (Мартинюк), Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії ‒ а також священики, семінаристи, працівники Патріаршої курії, жертводавці та батьки Глави Церкви.

«Наш кам’яний іконостас має дуже цікаву деталь. На ньому старослов’янською мовою написана фраза, в якій одне слово для нас є ключем для розуміння події, що її ми переживаємо ‒ “сьогодні спасення нашего главизна”. З грецької мови це може означати “глава”, може означати “джерело” та “початок”. Ми так і переклали українською мовою, що “сьогодні спасіння нашого початок”. Передусім, цей тропар Благовіщення означає, що сьогодні в історію входить хтось, хто, можливо, у тій події Благовіщення є невидимий, про нього не говориться, але його благовістується. У лоні Пречистої Марії вершилося таїнство воплочення. Адже зачався той, хто є Главою Церкви Христової, тобто того Тіла, якого ми є членами. У тій події є все ‒ глава, початок, джерело, надія. Проте, передусім, є добра новина!» ‒ такими словами звернувся Предстоятель до вірних на початку своєї проповіді.

Глава УГКЦ також звернув увагу на особливість ікони Благовіщення цього храму, яка є за престолом. Її знайшли у згорілому домі українські воїни в с. Піски Донецької області, що символізує добру новину навіть там, де її, здавалося б, не варто очікувати.

Блаженніший Святослав згадав слова патріарха Йосифа Сліпого, що Дух Святий дасть нашому народові силу, який нас поновить і піднесе. Чому? Бо від Духа Святого походить усе нове: нове мислення, новий спосіб стосунків між людьми, нові ідеї ‒ усе те, що ми називаємо оновленням нашого особистого духовного життя, життя нашої Церкви, життя всього українського народу. Подія Благовіщення відбулася за зачиненими дверима, але вона стала началом великих перемін у світі.

За словами Блаженнішого Святослава, зараз ми переживаємо подію, яка так подібна до того Благовіщення. Адже в Україні дуже бракує добрих новин, справ і діл, які б дали нам відчути, що Бог є з нами.

«Я дуже хочу, щоб ця подія ‒ освячення храму ‒ вийшла далеко за межі структур Патріаршої курії, а також далеко поза межі нашої Церкви, як в Україні, так і закордоном. Ми сьогодні дякуємо Богові, що освячення храму зробило нас учасниками великого таїнства. Тому я запрошую всіх вас ‒ беріть участь у Благовіщенні, бо наш народ так цього потребує. Я хочу, щоб усі тут присутні у своєму житті, у своїх конкретних справах і вчинках завжди говорили Богові “так”, як це робила Діва Марія!» ‒ закликав вірян Предстоятель УГКЦ.

Варто зазначити, що Блаженніший Святослав подякував усім присутнім за плідну працю, а особливо жертводавцям за допомогу. Навіть більше, Глава Церкви вручив Папську нагороду, яка є найвищою для мирянина в Католицькій Церкві, ‒ Хрест «За заслуги перед Церквою і Папою» Олегові Турію, українському історику Церкви, довголітньому директору Інституту історії Церкви УКУ, проректору із зовнішніх зв'язків цього ж вишу, завідувачу кафедри церковної історії. «Дякуємо вам за вашу працю та очікуємо вдвічі більшої!» ‒ привітав Олега Турія Глава Церкви.

Після завершення Чину освячення храму Пресвятої Богородиці та Архиєрейської Божественної Літургії в Патріаршому домі відбулося відкриття дошки пошани для жертводавців. Крім того, усім присутнім продемонстрували подарунок для Глави УГКЦ. Поряд із дошкою пошани розміщена мозаїка, яку виконав о. Євген Андрухів, випускник Академії мистецтв у Римі. На мозаїці зображений герб Блаженнішого Святослава, який був розроблений згідно з правилами сучасного герботворення та за історичними традиціями церковної геральдики.

Департамент інформації УГКЦ

Довідка

Хрест «За заслуги перед Церквою і Папою» (лат. Pro Ecclesia et Pontifice) ‒ державна нагорода Ватикану (Святого Престолу) вважається шостою за старшинством нагородою Римо-Католицької Церкви. Медаль «За заслуги перед Церквою і Папою» була заснована папою Львом XIII 17 липня 1888 року апостольським листом Quod Singulari Dei Concessu з нагоди 50-річного ювілею його священичого служіння. Нагорода вручається духовенству, а також світським особам ‒ чоловікам і жінкам, яким минуло 45 років і які мають тривалі (не менше від 25 років) заслуги й відзнаки в справі служіння Католицькій Церкві та Святому Престолу.

ПУБЛІКАЦІЇ

«Символ віри»: ким є Син Божий, в якого віруємо?16 січня

У 35-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над другим членом «Символу віри»: «І в...

МЕДІА
Prev Next