«Запрошую усіх ‒ беріть участь у Благовіщенні, бо наш народ так цього потребує», ‒ Глава УГКЦ під час освячення храму в Патріаршому домі
Середа, 13 грудня 2017, 12:04 У події Благовіщення полягає зміст, суть і служіння не тільки Глави Церкви, а і його Курії. Бо в Патріаршій курії починаються всі добрі справи! Ми не просто задумуємо якісь речі, а насамперед починаємо їх втілювати. А відтак намагаємося їх поширити на все тіло нашої Церкви, як в Україні, так і у всьому світі.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Символ віри»: ким є Син Божий, в якого віруємо?
- Глава УГКЦ назвав три основні духовні рани українського суспільства
- Проповідь Блаженнішого Святослава на свято Обрізання Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
Про це говорив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у вівторок, 12 грудня, під час своєї проповіді до вірних у рамках посвячення храму Пресвятої Богородиці, що в Патріаршому домі у Львові.
У цій урочистій події взяли участь владики: Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський; Ярослав (Приріз), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький; Борис (Гудзяк), Єпарх єпархії святого Володимира Великого в Парижі; Кен (Новаківський), Єпарх Нью-Вестмінстерський; Йосафат (Говера), Екзарх Луцький; Михайло (Бубній), Екзарх Одеський та Адміністратор Кримський; Василь (Тучапець), Екзарх Харківський; Теодор (Мартинюк), Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії ‒ а також священики, семінаристи, працівники Патріаршої курії, жертводавці та батьки Глави Церкви.
«Наш кам’яний іконостас має дуже цікаву деталь. На ньому старослов’янською мовою написана фраза, в якій одне слово для нас є ключем для розуміння події, що її ми переживаємо ‒ “сьогодні спасення нашего главизна”. З грецької мови це може означати “глава”, може означати “джерело” та “початок”. Ми так і переклали українською мовою, що “сьогодні спасіння нашого початок”. Передусім, цей тропар Благовіщення означає, що сьогодні в історію входить хтось, хто, можливо, у тій події Благовіщення є невидимий, про нього не говориться, але його благовістується. У лоні Пречистої Марії вершилося таїнство воплочення. Адже зачався той, хто є Главою Церкви Христової, тобто того Тіла, якого ми є членами. У тій події є все ‒ глава, початок, джерело, надія. Проте, передусім, є добра новина!» ‒ такими словами звернувся Предстоятель до вірних на початку своєї проповіді.
Глава УГКЦ також звернув увагу на особливість ікони Благовіщення цього храму, яка є за престолом. Її знайшли у згорілому домі українські воїни в с. Піски Донецької області, що символізує добру новину навіть там, де її, здавалося б, не варто очікувати.
Блаженніший Святослав згадав слова патріарха Йосифа Сліпого, що Дух Святий дасть нашому народові силу, який нас поновить і піднесе. Чому? Бо від Духа Святого походить усе нове: нове мислення, новий спосіб стосунків між людьми, нові ідеї ‒ усе те, що ми називаємо оновленням нашого особистого духовного життя, життя нашої Церкви, життя всього українського народу. Подія Благовіщення відбулася за зачиненими дверима, але вона стала началом великих перемін у світі.
За словами Блаженнішого Святослава, зараз ми переживаємо подію, яка так подібна до того Благовіщення. Адже в Україні дуже бракує добрих новин, справ і діл, які б дали нам відчути, що Бог є з нами.
«Я дуже хочу, щоб ця подія ‒ освячення храму ‒ вийшла далеко за межі структур Патріаршої курії, а також далеко поза межі нашої Церкви, як в Україні, так і закордоном. Ми сьогодні дякуємо Богові, що освячення храму зробило нас учасниками великого таїнства. Тому я запрошую всіх вас ‒ беріть участь у Благовіщенні, бо наш народ так цього потребує. Я хочу, щоб усі тут присутні у своєму житті, у своїх конкретних справах і вчинках завжди говорили Богові “так”, як це робила Діва Марія!» ‒ закликав вірян Предстоятель УГКЦ.
Варто зазначити, що Блаженніший Святослав подякував усім присутнім за плідну працю, а особливо жертводавцям за допомогу. Навіть більше, Глава Церкви вручив Папську нагороду, яка є найвищою для мирянина в Католицькій Церкві, ‒ Хрест «За заслуги перед Церквою і Папою» Олегові Турію, українському історику Церкви, довголітньому директору Інституту історії Церкви УКУ, проректору із зовнішніх зв'язків цього ж вишу, завідувачу кафедри церковної історії. «Дякуємо вам за вашу працю та очікуємо вдвічі більшої!» ‒ привітав Олега Турія Глава Церкви.
Після завершення Чину освячення храму Пресвятої Богородиці та Архиєрейської Божественної Літургії в Патріаршому домі відбулося відкриття дошки пошани для жертводавців. Крім того, усім присутнім продемонстрували подарунок для Глави УГКЦ. Поряд із дошкою пошани розміщена мозаїка, яку виконав о. Євген Андрухів, випускник Академії мистецтв у Римі. На мозаїці зображений герб Блаженнішого Святослава, який був розроблений згідно з правилами сучасного герботворення та за історичними традиціями церковної геральдики.
Департамент інформації УГКЦ
Довідка
Хрест «За заслуги перед Церквою і Папою» (лат. Pro Ecclesia et Pontifice) ‒ державна нагорода Ватикану (Святого Престолу) вважається шостою за старшинством нагородою Римо-Католицької Церкви. Медаль «За заслуги перед Церквою і Папою» була заснована папою Львом XIII 17 липня 1888 року апостольським листом Quod Singulari Dei Concessu з нагоди 50-річного ювілею його священичого служіння. Нагорода вручається духовенству, а також світським особам ‒ чоловікам і жінкам, яким минуло 45 років і які мають тривалі (не менше від 25 років) заслуги й відзнаки в справі служіння Католицькій Церкві та Святому Престолу.
- «Символ віри»: ким є Син Божий, в якого віруємо?16 січня
- Глава УГКЦ назвав три основні духовні рани українського суспільства16 січня
- #ТижденьУГКЦ: зустріч Глави УГКЦ з Мінветеранів, гучна коляда на сході України та нова книга Блаженнішого Святослава16 січня
- Проповідь Блаженнішого Святослава на свято Обрізання Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа15 січня
- У «Свічадо» видали книжку «Блаженніший Святослав відповідає на запитання молоді»15 січня

«Символ віри»: ким є Син Божий, в якого віруємо?16 січня
У 35-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над другим членом «Символу віри»: «І в...
-
Блаженніший Святослав: «На нове і краще майбутнє людство може сподіватися лише в Христі»
-
«Ми шануємо кожне людське життя, тому що віримо в Бога, який є Джерелом життя», – Глава УГКЦ у відеокатехизі
-
Аніматори презентували новий різдвяний мультфільм із серіалу «Духовне намисто»
-
Блаженніший Святослав: «Нашим майбутнім є Христос»
-
Глава УГКЦ у день Різдва Христового: «Колядуйте, якщо потрібно, навіть телефоном, щоб Різдвяна радість не була закритою»
-
Блаженніший Святослав привітав вірних з Різдвом Христовим: «Нехай Спаситель благословить кожну нашу родину, утре кожну нашу сльозу»
-
Двадцять другу річницю заснування сестер Чернечої родини Воплоченого Слова відзначили в Україні
-
Глава УГКЦ привітав українців з 2021 роком: «З Новим роком, дорогі брати і сестри! З Новим роком, Україно!»
-
Всеукраїнську конференцію, присвячену темі «Правда і травма: у пошуках шляхів до зцілення», провели у Києві
-
У Тернополі провели перший молодіжний сніданок
-
Благодійний фонд «Карітас-Хмельницький» вручив святкові пакунки «дітям війни»
-
Глава УГКЦ: «Заперечення існування коронавірусу і віра у всесвітню змову свідчить про те, що люди завжди шукають винних у своїх бідах»
-
Різдво для всіх: просимо підтримати благодійну акцію УКУ «Вифлеємська гостина»
-
Блаженніший Святослав: «Людина створена для життя, а не для смерті»
-
У Львові відбудеться українська премʼєра фільму «Католицизм»