АКТУАЛЬНО

Як у Дрогобичі допомагають соціалізуватися молодим людям з особливими потребами

Вівторок, 29 травня 2018, 20:04
У місті Дрогобич Українська Греко-Католицька Церкви разом з БФ «Карітас України» допомагає соціалізуватися молодим людям з особливими потребами.

Як розповідається в сюжетів інтерактивної програми «Живого ТБ» «Відкрита Церква» з Блаженнішим Святославом про інвалідність, центр дозвілля «Дивовижні долоні» для молоді з особливими потребами заснований «Карітасом» десять років тому в Дрогобичі.

Відвідувачка центру Марійка щодня долає майже тридцять кілометрів, аби приїхати сюди. Адже тут є спілкування і її улюблене хобі – вишивка.

– Кожного разу, коли вона приїжджає з центру, – розповідає мама Марії Оксана Букавин, – я цікавлюся, як справи. І донька завжди з захопленням розповідає: ой, мамо, ти не повіриш, сьогодні було дуже гарно… Ми танцювали чи мали день народження. Або ми ходили на екскурсію… Тобто щоразу щось нове.

У «Дивовижних долонях» молоді люди називають себе друзями і спільно опановують побутові мудрощі.

Пані Людмила Смолень, керівник центру для молоді з особливими потребами «Дивовижні долоні», зазначає, що вихованці, наприклад, у кулінарії вчаться готувати прості речі. У гігієні вчаться чистити зуби, одягатися відповідно до пори року.

– Ми їх готуємо до самостійного життя, – каже керівник.

А ще вихованці центру власноруч виготовляють листівки, прикраси, випалюють та вишивають картини. І всі ці вироби користуються попитом. Виручені кошти витрачають на екскурсії.

Найстарший вихованець центру, 46-річний Костянтин, працює з намистом. Він зізнається, що крім друзів у центрі, у нього більше нікого немає.

Без цього центру уявити своє життя не можуть не лише вихованці, а й їхні батьки. Адже завдяки праці людей у центрі та їхній любові, здійснюються мрії людей з особливими потребами, особливі мрії.

Також у Дрогобичі в цьому році УГКЦ планує відкрити школу під назвою «Віра, Надія, Любов», де також можуть навчатися діти з особливими потребами.

Пані Ірина Любинецька вирішила віддати свого сина Максима у греко-католицьку школу, оскільки звичайна школа не пристосована для дітей з такими проблемами, як у Максимка.

– До нашої дитини потрібен зовсім інший підхід, адже наш син не ходить самостійно, – каже пані Ірина.

Уже зараз Максим бере участь у підготовчих заняттях і вже знайшов перших друзів.

У школі ще триває ремонт. Уперше школа відчинить свої двері першого вересня цього року. І школярів з особливими потребами тут теж чекають.

Директор школи о. Іван Гнатів наголошує:

– Ми радо запрошуємо всіх дітей. Гадаю, близько чверті могли би бути ті діти, які б потребували особливої уваги та опіки.

…У кінці сюжету Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відзначив, що цей сюжет дуже добре ілюструє те, що люди з особливими потребами є повноцінними особами. «Тільки ми повинні помогти їм проявити свою гідність і повноцінність у своєму побуті, існуванні в тих чи тих обставинах їхнього життя», – вважає Предстоятель.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next