«У Мексиці просив Богородицю заступництва для України», – владика Михайло Бубній під час презентації книжки про Гваделупську Богоматір
П'ятниця, 09 липня 2021, 17:09 8 липня 2021 року в каплиці Розена у Львові з ініціативи Лицарів Колумба та видавництва Святого Павла відбулася презентація книжки «Гваделупська Богородиця. Матір цивілізації Любови». Автором книги є професор Карл Андерсон, найвищий лицар ордену Лицарів Колумба, та о. Едуардо Чавес Санчес, канонік базиліки Діви Марії Гваделупської. Переклад видання українською мовою здійснила д-р Ірина Іванкович, голова релігійного товариства «Свята Софія» у США.


-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Екзарх Одеський до світової спільноти: «Допоможіть Україні, щоб ця війна якнайшвидше закінчилася!»
- Екзарх Одеський: «Від початку війни душпастирська діяльність ніколи не припинялася»
- У Римі відбулася презентація унікального етнокалендаря «КОЛО»
У презентації взяли участь: екзарх Одеський і адміністратор Кримського екзархату УГКЦ, голова Патріаршої комісії у справах монашества владика Михайло Бубній, архиєпископ та митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький, головний редактор видавництва Святого Павла отців паолістів пан Василь Єфремчук та інші учасники. Модерував зустріч ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа о. Ігор Бойко.
«Діва Марія є джерелом єдності християн і об’єктом любові вірних. Вона з’явилася понад 50 разів у часі та просторі, виявляючи окремі аспекти своєї особи і Божої волі. Об’явлення у Гваделупі є одним з виявів любові Матері Надії і Матері Життя до переважно поганського континенту», – зазначив о. Ігор Бойко.
Отець Ігор підкреслив, що каплиця Розена є символічнм місцем для Лицарів Колумба в Україні – у 2012 році в ній народилася перша спільнота Лицарів в нашій країні. Тоді до ордену були прийняті Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та архиєпископ і митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький. Відтак лицарські спільноти почали створюватись в інших містах України.
Владика Михайло Бубній у своєму слові заохотив усіх прочитати книгу про Гваделупську Богородицю, а також поділився моментами, які його особисто вразили під час паломництва до Мексики. За його словами, вшанування Богородиці в Мексиці є особливим і надзвичайним, яке зачіпає до глибини душі. Богородиця, яка об’явилася у Мексиці, – це Богородиця з книги Одкровення – «Осяяна сонцем та зірками». Її чудотворний образ у Гваделупі не створений людьми. «Це потрібно побачити і відчути, як вірні американського континенту люблять Пресвяту Богородицю», – сказав він.
«Я приїхав до Мексики з місією просити Пресвяту Богородицю заступництва для України в час кровоточивої війни на Донбасі. Таке завдання доручив мені Блаженніший Святослав, коли благословив у це паломництво», – розповів владика Михайло. Єпископ висловив сподівання на те, що через служіння, молитву і працю Лицарів Колумба хоч трохи побудується на цій землі цивілізація любові.
У своєму слові головний редактор видавництва Святого Павла Василь Єфремчук підкреслив, що місія братерського поєднання і любові в лоні Вселенської Католицької Церкви є головною місією видання про єдність об’явлення любові, якою є Богородиця у Гваделупі. Це, за його словами, засвідчує досвід спільної праці двох обрядів Католицької Церкви над виданням книги. «Це для нас важливо не лише з огляду на поєднання політичне чи народне, а й у Святій Католицькій Церкві», – вважає він.
На презентації видання представник найвищої ради Лицарів Колумба Шимон Шишек зачитав звернення автора книжки проф. Карла Андерсона.
«Щойно були свідками 20-річного ювілею візиту Івана Павла ІІ, який заохочував до єдності, в Україну. Сьогодні маємо ще один вираз унікального свідчення братерського милосердя та єдності. Пишучи про Гваделупську Матір Божу, святий Іван Павло ІІ поставив запитання: як ми можемо не підкреслити роль Богородиці щодо паломницької Церкви в Америці на дорозі до зустрічі з Господом? Щиро сподіваюся, що публікація книжки про Матір Божу Гваделупську в Україні сприятиме більшій єдності та солідарності серед католиків та приверне нас усіх на подальшому шляху до суспільства, вартого гідності кожної людини», – написав автор у зверненні.
Архиєпископ та митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький, який свого часу був секретарем папи Івана Павла ІІ, розповів про стосунки між святим Іваном Павлом ІІ та Богородицею. За його словами, ці стосунки були союзом. Архиєпископ звернув увагу, що останнє міжнародне паломництво святого папи відбулося до Богородичного санктуарію в Люрді.
Своїми думками про Гваделупську Богородицьку поділився і національний делегат Лицарів Колумба в Україні Юрій Малецький: «Об’явлення Богородиці в певний час і в певному місці мало дуже важливе значення для тогочасного суспільства. Винятком не є й об’явлення Богородиці в Мексиці».
На його переконання, у цьому об’явленні можна легко провести паралель з Україною – плащ Хуана Дієго, на якому є нерукотворний образ, можемо прирівняти до Покрову Пресвятої Богородиці в Україні.
Промовець анонсував проєкт спільноти Лицарів, у якому планується описати і представити 50 затверджених Католицькою Церквою об’явлень Богородиці, щоб показати українцям і вірним, що кожне з них має свою велику вагу. Якщо їх з’єднати в одне ціле, каже він, то можна побачити, що Богородиця говорить до нас. Пан Юрій Малецький переконаний, що відстежуючи ланцюжок об’явлень, можемо чітко зрозуміти сенс послання Богородиці до нас – Божа Мати є мостом між людьми та Богом.
На завершення презентації о. Ігор Бойко процитував книжку: «Історія Гваделупи – це історія перетворення континенту кровопролиття і людських жертв на континент, на якому Мати-очевидиця смерті свого Сина принесла полегшення його мешканцям. Це історія про неродючий пагорб, який чудесно заквітчався, про шорстку тільму, нерукотворно оздоблену прекрасним образом, про пом’якшення серця єпископа і початок багатомільйонних навернень, кожне з яких було свідченням безсмертної перемоги цивілізації Любові. Нашим завданням є продовжувати ці навернення, а через наше особисте перетворення і свідчення стати кодексом, який принесе навернення ближніх» (с. 159).
Завершився вечір молитовним десятком вервиці під проводом владик Михайла Бубнія та Мечислава Мокшицького.
Фоторепортаж із презентації книги «Гваделупська Богородиця. Матір цивілізації Любови» – тут.
Департамент інформації УГКЦ,
фото: Олександр Савранський
- Блаженніший Святослав просить вірних молитися за успішне проведення Синоду Єпископів УГКЦ 2022 року04 липня
- «Вервиця єднає» від понеділка, 4 липня, до суботи, 9 липня04 липня
- Представництво УВКБ ООН (UNHCR) в Італійській Республіці, Ватикані та Сан Маріно провело захід, приурочений до Міжнародного дня біженця, в українській базиліці в Римі04 липня
- Глава УГКЦ у 131-й день війни: «Прийняття лихої думки рівносильне поразці та капітуляції в боротьбі»04 липня
- Папа Франциск: «Після повернення з Канади можливо, що поїду в Україну»04 липня

«УГКЦ, як добра мама, проводжає своїх вірних з України і зустрічає там, куди їх закидає доля», – владика Степан Сус27 червня
Від початку повномасштабного вторгнення мільйони людей в Україні досвідчують важкий досвід – що таке бути біженцем, залишити рідне місто чи...
-
Блаженніший Святослав просить вірних молитися за успішне проведення Синоду Єпископів УГКЦ 2022 року
-
Глава УГКЦ у 131-й день війни: «Прийняття лихої думки рівносильне поразці та капітуляції в боротьбі»
-
Глава УГКЦ: «Окупант дивиться на нас темним оком мамони, про яке ще наш Кобзар писав»
-
Глава УГКЦ у 130-й день війни: «У свято Матері Божої Неустанної Помочі поручаємо Її помочі і захисту наших моряків військово-морського флоту»
-
Глава УГКЦ у 129-й день війни: «У цій гібридній війні ми, як християни, маємо обов’язок: не вступати у діалог зі спокусником, а свідчити правду»
-
Глава УГКЦ у 128-й день війни: «Щоденні злочини проти людяності – це втілення злочинних намірів російського агресора. Як протистояти?»
-
Глава УГКЦ: «Війна показала, хто який християнин і хто який політик в Україні»
-
«Кожний робочий день лікарні починається з молитви в каплиці»: як служить медичний капелан у Новояворівській лікарні на Львівщині
-
Глава УГКЦ у 127-й день війни: «Не можемо сказати: "Я не хочу боротися", – бо це означає віддати себе в руки зла і програти»
-
Глава УГКЦ у 126-й день війни: «Нехай Дух Святий дозволить нам завдяки поміркованості бути добрими, мудрими господарями на рідній землі»
-
Глава УГКЦ у 125-й день війни: «На обличчях захисників України споглядаємо Христову лагідність, які стали покірними аж до смерті»
-
У Торонто відбувся чин інтронізації владики Браяна Байди – єпарха Торонто і Східної Канади
-
Глава УГКЦ у 124-й день війни: «Ворог заперечує наше право на існування, але Бог підготував для нас особливу місію в сучасному світі»
-
Блаженніший Святослав: «Війна – найбільша дурість, яку людина може здійснити, і найбільший злочин проти Бога»
-
«Зупинімо війну разом!» – Глава УГКЦ до сердець мільйонів людей у всьому світі у 123-й день війни