АКТУАЛЬНО

З історії УГКЦ. Страсний четвер у соборі Святого Юра у 1991 році

Середа, 16 квітня 2014, 22:44
Пропонуємо переглянути історичне відео з квітня 1991 року. Ви побачите Вечірню з Літургією Василія Великого та Чин умивання ніг, які відслужили у соборі Святого Юра у Львові.

Це вперше після часів переслідування греко-католики змогли молитися богослужіння Страсного тижня у власному катедральному храмі, яке очолив предстоятель Церкви.

Богослужіння очолив Блаженніший Мирослав Іван (Любачівський), який освятив антимінси та здійснив Чин умивання ніг підпільним священикам УГКЦ. З ним співслужили Митрополит Володимир (Стернюк), Місцеблюститель Глави УГКЦ в часи переслідувань, підпільний єпископ Юліан (Вороновський), а також ієрархи УГКЦ з-за кордону: Митрополит Максим (Германюк), владика Василь (Філевич) з Канади і владика Іван (Прашко) з Австралії.

Особливо зворушливою частиною відео є Чин умивання ніг – спогад Тайної вечері. Подібно як Христос своїм учням, Глава УГКЦ умив ноги 12 підпільним священикам, які, попри переслідування і заслання, до кінця залишилися вірними своїй Церкві.

Нижче подаємо імена цих священиків (за кліком більше інформації про них):

о. Євстахій Смаль, ЧНІ
о. Герман Будзінський, студит
о. Євген Пелех, ЧНІ
о. Іван Кубай
о. Василь Михайлюк, ЧНІ
о. Микола Царик
о. Богдан Білінський
о. Богдан Сенета
о. Василь Оберишин
о. Володимир Сеньківський
о. Володимир Сухий.

Відео з архіву Прес-служби УГКЦ 1991 року. Опубліковано у квітні 2014 року з нагоди 25-ї річниці виходу УГКЦ з підпілля та 100-річчя від народження Блаженнішого Мирослава Івана (Любачівського). Відеомонтаж – Тарас Бабенчук.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава в неділю про блудного сина01 березня

Нехай Великий піст буде для кожного з нас часом покаяння і навернення, плодом якого стане радість зустрічі, обіймів Бога Отця. Сьогодні на...

МЕДІА
Prev Next