АКТУАЛЬНО

«За прикладом митрополита Андрея ми повинні розбудовувати наш народ, наближаючи його до Господа», − Блаженніший Любомир

Понеділок, 03 листопада 2014, 14:41
Мета Року митрополита Андрея Шептицького, який ми розпочали, полягає в тому, щоб ми пізнали його постать і в нашому житті здійснювали те, на що він звертав увагу і що він старався передати нашому народові. Адже митрополит старався навчати правд віри український народ і заохочував сповнювати Божу науку щодня.

Про це сказав Архиєпископ-емерит УГКЦ Блаженніший Любомир (Гузар) 2 листопада 2014 року під час проповіді в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ.  

Блаженніший Любомир згадав кілька моментів із життя митрополита Андрея, які ми повинні наслідувати в нашому житті сьогодні. За словами Верховного Архиєпископа-емерита УГКЦ, владика Андрей не тільки написав понад 250 пастирських послань, а й відвідав особисто всі парафії великої на той час Львівської архиєпархії, щоб особисто заохочувати народ жити згідно з вірою. «Завдяки його старанням наш народ високо піднісся у вірі. Після його смерті наша Церква була переслідувана, однак вона витримала, бо мала тверду віру», − продовжив він.

Також, за словами проповідника, митрополит Шептицький звертав увагу на гідність людини. «Нам може здаватися, що теперішня революція гідності – щось нове. Однак митрополит у перші роки свого служіння звертав увагу на те, щоб усім громадянам було дано те, що їм належить, щоб панувала справедливість однакова для всіх. У цьому намірі він писав послання про суспільну справедливість», − зазначив він.

Митрополит Андрей також дуже був уважний до потребуючих. Тому він дбав, щоб діти-сироти були добре виховані і мали відповідні умови для життя. Він також відвідував людей на поселеннях, щоб «допомогти їм не переставати бути собою в чужій країні». Звертав увагу і на батьків, щоб вони «старалися по-Божому жити і виховувати своїх дітей».

«Священиків він заохочував дотримуватися найкращих прикладів наукової правди, аби те, що вони проповідують, ставало дороговказом для народу. Для нього наука була засобом спілкування людей різних поглядів», − додав він. З цієї причини митрополит заснував богословську академію, яка тепер є Українським католицьким університетом.

А ще він звертав увагу на проблему релігійного поділу, тому переймався тим, що наш народ − поділений. Митрополит Галицький подбав, щоб в Росії було створено католицький екзархат, що дало можливість пізнання і зближення християн, які поділилися.

«Він вчив нас бути народом, державою, справжніми патріотами у зверненні «Як будувати рідну хату». Адже Україна є нашою хатою, яку ми повинні спільними силами будувати. Нам потрібно пізнати митрополита, його думки і наміри, щоб здійснювати їх сьогодні. Прошу вас дякувати Богові, що він дав нам такого провідника, який є утвердженням у наших змаганнях бути добрими християнами. Щоб ми, за його прикладом, сповняли Божу волю і розбудовували наш народ і наближали його до Господа», − завершив Блаженніший Любомир.

Пригадуємо, що 1 листопада в УГКЦ розпочався Рік митрополита Андрея Шептицького.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення ВРЦіРО напередодні другого туру виборів Президента України19 квітня

Напередодні другого туру виборів Президента України, який відбудеться 21 квітня 2019 року, Всеукраїнська рада Церков і релігійних...

МЕДІА
Prev Next