АКТУАЛЬНО

Згромадження сестер катехиток святої Анни в Римі відзначено патріаршою грамотою

Субота, 22 грудня 2018, 14:15
14 грудня в храмі Святих Сергія і Вакха в Римі відбувся подячний молебень за дар довголітнього служіння сестер катехиток святої Анни в паломницькому домі “Свята Софія”. З цієї нагоди, “складаючи сердечну подяку, визнання та похвалу”, Глава УГКЦ відзначив Згромадження патріаршою грамотою.

Богослужіння очолив владика Діонісій Ляхович, Апостольський візитатор для українців-греко-католиків в Італії та член товариства “Свята Софія”. Із ним співслужили о. Марко Семеген, президент Товариства, о. Іван Кулик, парох храму Святих Сергія і Вакха в Римі та секретар Товариства.

“Оцінюючи вашу ревність для Божої слави, а саме: вірне свідчення євангельського життя на основі обітів убогості, послуху і чистоти; плекання духу християнської любові та служіння у ваших спільнотах; довголітню жертовну працю на поклик мого світлого попередника патріарха Йосифа в Патріаршому дворі в Римі, у парафії Святих Сергія і Вакха та в паломницькому домі “Свята Софія” – складаємо сердечну подяку та висловлюємо визнання і похвалу”, - ідеться в грамоті Блаженнішого Святослава, яку зачитав о. Іван Кулик. Від імені товариства о. Марко Семеген подякував сестрам за їхнє довголітнє служіння в паломницькому домі “Свята Софія” від початку його заснування аж до сьогоднішнього часу.

“Адміністрування будинку товариства “Свята Софія” на площі Мадонна дей Монті в Римі потребує капітального ремонту. Крім цього, будинок зазнав суттєвих пошкоджень внаслідок двох землетрусів, які сталися в Римі. Ці виклики виявилися непосильними для Згромадження сестер катехиток святої Анни, тому товариство “Свята Софія”, як власник посілості, було змушене шукати інші шляхи подолання цієї кризової ситуації.

Крім того, сучасні умови адміністрування подібних структур вимагають використання нових методів і необхідних компетенцій”, - прокоментував о. Марко Семеген зміни, які відбуваються у житті римської спадщини патріарха Йосифа Сліпого. Він також наголосив, що “з реконструкцією паломницького дому водночас відбудеться реконструкція парафіяльного комплексу, який разом творить цілісну архітектурну споруду. Це дозволить покращити умови душпастирського служіння вірним нашої Церкви”.

Додамо, що сестри Згромадження святої Анни здійснювали служіння в паломницькому домі “Свята Софія” та парафії Святих Сергія і Вакха в Римі майже півстоліття. До служіння в патріаршому дворі в Римі їх запросив патріарх Йосиф Сліпий, який, звільнившись із сибірської неволі, повернув будинок у власність УГКЦ.

Прес-служба Товариства “Свята Софія”

 


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у неділю перед Воздвиженням22 вересня

Бо так Бог полюбив світ, що віддав Сина свого єдинородного, щоб кожен, хто вірує, не загинув, а мав життя вічне.

МЕДІА
Prev Next