Парафія святого Івана Богослова (смт Великі Коровинці, Житомирська область)

Селище міського типу Великі Коровинці географічно розташоване в 85 кілометрах від обласного центру міста Житомира, у якому проживає близько 3.000 чоловік.
Перша згадка про село датується 1585 р. в переліку міст і 45 сіл, дарованих княжні Сусані Островзькій київським князем Островзьким. У п.п. ХІХ ст.. належало коронному стражнику графу Вікентію Часновському та його сину Юзефу. У 1845 р. придбане відставним капітаном Йосипом Стрженицьким, а у 1868 р — генерал — майором Олександром Волкейштейном. З 1870 р. належало родині українських промисловців Терещиків. На початку ХХ ст. в селищі діяли: цукровий завод Федора Терещенка, водяний млин, поштово-телеграфне відділення, лікарня, три крамниці, казенна винна лавка, трактир, два споживчі товариства, однокласне сільське училище (1877 р.) та однокласне училище при цукровому заводі (1897 р.) Церква Іоана Богослова, дерев'яна, збудована у 1730 р. З кін. ХYІІІ ст. у Великіх Коровинцях мешкала громада російських старообрядців «бупоповців», яка утримувала дерев"яну могільню.
Історія Греко-Католицької Церкви у В. Коровинцях
Дати початку релігійного життя у В. Коровинцях немає. Перша згадка є у Державному архіві Житомирської області Ф. 1 Оп. 73. Д. 59. Л. 114 де зазначено що в 1734 році побудований храм на пожертви парафіян. Нажаль, не зберігся опис вигляду храму. Відомо, що була дерев‘яна.
Збереглися дані тільки про останнього греко-католицького (унійного) священика, який служив у цьому храмі. Священик Тимофій Григорович Крушинський 1786-1810рр. Народився в 1758 р. в м. Сальниця Подільської губернії, син священика. Навчався у Любарській василіянській школі. Рукоположений на священика уніятським митрополитом Ясоном Смогожевським 21 травня 1786р на парафію у с. Великі Коровинці. В кінці вісімнадцятого століття насильно переведений на Православіє і служив до 1810року. Мав чотири сини і три дочки. Ще у 1833році проживав на парафії «на пропитание месного священника» Івана Ящинського, свого зятя.
Храм був знищений на початку ХХст.
У 1996 році мешканці селища виявили бажання відновити греко-католицьку громаду.
З 1996 по 2008 рр. адміністратором парафії був о. Іван Цихуляк.
1998 року офіційно зареєстрована парафія Святого Івана Богослова.
З 1997 по 2013рр. проводили богослуження у каплиці Римо-католицької громади.
Місцевою радою надано 0,6913га земельної ділянки, придатної для спорудження Храму. На ділянці були руїни «старої школи», які були використані, як матеріал для будівництва.
В січні 2008 року на парафію призначений диякон Роман Шкрібенець.
2009 року адміністратором парафії став о. Роман Шкрібенець, також адміністратор парафії святих апостолів Петра і Павла у смт. Вакуленчук.
2010 року освячено місійний Хрест, біля якого тривалий час проводились богослужіння.
З квітня по листопад 2013 року громада молилася на ділянці біля хреста під відкритим небом.
9 жовтня 2013 року владикою Йосифом Міляном було освячено наріжний камінь під зведення дзвінниці-каплиці. Зразу ж розпочалися будівельні роботи і на Різдво ГНІХ 2014 року було відслужено богослужіння в каплиці.
2 листопада 2014 року за сприянням курії Київської Архиєпархії розпочали фундаментні роботи храму.
1 червня 2015 року владикою Йосифом Міляном освячено дзвіницю-каплицю та наріжний камінь майбутнього храму. В часі святкування владика Йосиф проголосив грамоту про призначення о. Романа Шкрібенця парохом.

Святкові богослужіння відвідує близько 20 осіб. Є недільна катехитична школа. Найбільшою проблемою є відсутність храму через що, громада зростає дуже поволі. Добудовується храм.

Розклад богослужінь

Богослуження 10:00 неділі і свята

Перелік