Церква всіх святих (м. Гумбольдт, Канада)

Церква Всіх Святих - перша церква парафії.

Церква була побудована в 1950 році на чотирьох ділянках у південному Гумбольдті. 20 червня 1954 р. під час душпастирства преподобного Еміліана Наконечного єпископ Андрій Роборецький благословив наріжний камінь церкви; він освятив церкву 3 вересня 1960 р. під час душпастирства преподобного Єроніма Лашкевича. Увечері 12 липня 1968 року Блаженніший Кардинал Патріарх Йосиф Сліпий відслужив молебен у церкві.

Дерев'яна побудована прямокутна церква розміром 60 х 36 футів, має два куполи над фронтальними вежами та асфальтовий двосхилий дах. Стіни оброблені пофарбованим зовнішнім вузьким дерев’яним сайдингом і містять прямокутні вікна з арочними вершинами. Церква орієнтована на південь-північ, головний вхід - з півночі через невеликий прибудований притвор-вестибюль з окремим низьким дахом.

В інтер'єрі стіни оброблені донна-коною, центральний прохід і святилище килимовим покриттям, стеля склепінна і має велику люстру, підвішену до центральної площі. Головний вівтар - це піднесене святилище із східними та західними прилеглими ризницями; західна ризниця має вихід на територію церкви та вхід у підвал церкви. Хорове горище простягається над північним кінцем нефа і в нього входять сходи, що виходять із західної передньої вежі. В східній вежі знаходяться вбудовані конфесіонали.

У 1955 році, під час душпастирства Преподобного Й. Лашкевича, церкву художньо прикрасив Теодор Баран. Стіна за головним вівтарем містить велику ікону Божої Матері, Цариці України, з Немовлям Христом; з відповідних боків святині та зверненої до нави є дві додаткові олійно-полотняні ікони Пресвятої Богородиці та Христа Вчителя. Решта ділянок, стеля та стіни нефу, прикрашені символами та рослинним орнаментом.


Перелік