Каплиця Покрову Пресвятої Богородиці (Євпаторія, Крим)

Парафію Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ в Євпаторії було засновано в серпні 2005 року. Від стану становлення та реєстраційної діяльності в 2006 році громада перейшла до практичної та публічної праці.

Від самого заснування і до цього часу парохом громади є о. Богдан Костецький. Розповідаючи про заснування своєї громади, о. Богдан зазвичай каже: “На початку парафія Покрову Пресвятої Богородиці в м. Євпаторія нараховувала 5 осіб: священик, п. Віра Ковальчук та Господь Бог у Трьох Особах”. Не маючи власного храму, громада орендувала приміщення спочатку в єдиній у місті українській бібліотеці. Як розповідає о. Богдан, за півроку існування громада зросла в кілька разів (нині парафія нараховує близько вісімдесяти осіб, щонедільну Службу Божу відвідують півсотні вірян). Під час Йорданських свят 2006 року о. Богдан з членами громади був запрошений освятити приміщення школи №13. А на другий день директора – Ольгу Олексіївну Тимошенко – викликали у міськвно і попередили: якщо вона ще хоча би раз запросить до школи “уніатського” священика, то буде звільнена з роботи. З гіркотою отець Богдан розповідав також про те, що всі оголошення про діяльність УГКЦ у місті зривали.

Щоб полегшити сприйняття богослужень, неукраїномовним вірним у храмі служать греко-католицьку Літургію російською мовою.

На парафії діє невеликий хор, який складається з кількох жінок, які ведуть все Богослужіння; після Служби Божої учасниці хору вивчають нові богослужбові твори українських композиторів. За короткий час церковний хор своїм співом виріс до міського рівня. Невеличкий хор греко-католицької громади запрошували на святкування різних державних та релігійних свят у міський центр дозвілля, відтак він був візитною карткою греко-католицької церкви в Євпаторії.

Усі парафіяни беруть активну участь у парафіяльному житті, допомагають одне одному творити міцну Церкву.

При церкві діяла недільна школа, велася катехизація дітей та молоді. Станом на 2012-2013 рік катехизаційні заняття відвідували 14 дітей віком від чотирьох до п’ятнадцяти років.

Також для бажаючих прийняти Святу Тайну Подружжя парохом громади було розроблено передшлюбний протокол, положення якого запозичено з практики єпархій заходу України. Для наречених проводилася передшлюбна катехизація.

Вірні УГКЦ в Євпаторії збираються в орендованій кімнатці на набережній ім. Горького, в приміщенні бібліотеки центральної курортної поліклініки.

У 2012 році часто відвідувались вірні греко-католицького віровизнання у селищах міського типу Новоозерне та Чорноморське (50 і 70 км від Євпаторії відповідно). У цих селищах проводились різні церковні таїнства та треби. У перспективі була можливість відкриття релігійних громад у м. Саки, селищі Мирний, а також інших навколишніх селах.

О. Богдан Костецький також ніс капеланське служіння для військової частини В/Ч А-4519 (зенітно-ракетний полк Повітряних Сил України). Після низки відмов місцевої влади надавати землю під будівництво храму УГКЦ безкоштовно для цієї мети спільними зусиллями Преосвященного Владики Василія, пароха о. Богдана, місцевих парафіян та жертводавців було придбано земельну ділянку. Парафіяни брали активну участь у будівництві Свято-Покровського храму; чи буде він добудований, і ким – невідомо…


Перелік