АКТУАЛЬНО

Представники Антикризового центру УГКЦ розповіли священникам Одеського екзархату про способи протидії поширенню вірусу

Субота, 24 жовтня 2020, 21:19
Представники Антикризового центру УГКЦ в рамках формаційних курсів для духовенства Одеського екзархату розповіли душпастирям про можливі способи протидії поширенню коронавірусу та нагадали про необхідність зробити храми безпечним місцем для вірян. Розмова в режимі онлайн відбулася 22 жовтня 2020 року на запрошення владики Михайла Бубнія, екзарха Одеського.
Фото: Пресслужба Одеського екзархату Фото: Пресслужба Одеського екзархату

Антикризовий центр УГКЦ представляли о. Любомир Яворський, патріарший економ і очільник центру, с. Севастіяна Карвацька, голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, і п. Наталія Тімко-Іванченко, головний епідеміолог Львівської області.

У своєму слові до духовенства Одеського екзархату головний епідеміолог Львівщини розповіла про перебіг захворювання Covid-19, назвала основні симптоми та порадила, як зменшити ризик інфікування вірусом за допомогою засобів індивідуальної безпеки. Також вона навела статистичні дані поширення вірусу та наголосила на важливості дотримуватися всіх приписів і норм, встановлених державою. Пані Наталія підкреслила роль Церкви у запобіганні поширенню Covid-19, звернувши увагу на необхідність нагадування вірним про дотримання всіх санітарних норм.

Сестра Севастіяна розказала про служіння медичних капеланів і згадала про виклики, які стоять перед ними. Очільниця Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я відзначила потребу мобілізації усіх священників для опіки хворих. «Сьогодні всі священнослужителі, навіть ті, які не призначені капеланами, повинні бути готовими виконувати це капеланське служіння. Це відповідальність кожного з нас – подбати про опіку хворого, подібно, як це відбулося на початку війни на Сході України, коли військових капеланів було небагато, але мобілізувалася вся Церква», – заявила сестра Севастіяна.

"Богослужбові рекомендації на час вірусної епідемії" можна знайти тут.

Відтак о. Любомир Яворський представив богослужбові рекомендації, напрацьовані Антикризовим центром УГКЦ, та наголосив на потребі їх дотримання. Голова Антикризового центру УГКЦ висловив сподівання, що храми Одеського екзархату, як і усієї Церкви, будуть безпечним місцем для людей, які приходять на молитву. Однак у чистоті, за його словами, потрібно тримати не лише храми, а й спосіб звершення Святих Таїнств.

Пригадуємо, що під час зустрічі Президента України Володимира Зеленського з очільниками Церков, яка відбулася 19 жовтня цього року в Офісі Глави держави, було заявлено, що Президент і Прем'єр-міністр шукають партнерства з релігійним середовищем для просвітницької діяльності, зокрема для протидії поширенню вірусу. У відповідь на це сподівання Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, подякував, що держава вважає Церкви партнерами в запобіганні поширенню цієї хвороби, що бачить церковне середовище не як небезпеку і загрозу, а навпаки, як союзника, щоб спільними зусиллями боротися з цією пандемією.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у Світлий понеділок – день престольного празника Патріаршого собору05 травня

Хочемо сьогодні в молитві з вдячністю згадати всіх тих, які долучалися, долучаються і ще долучаться до завершення будівництва нашого...

МЕДІА
Prev Next