«Сімейні цінності не є цінностями лише якоїсь релігії. Це – загальнолюдські цінності, і їх потрібно навчати», – Глава УГКЦ до міністра освіти
П'ятниця, 12 лютого 2021, 07:52 Цінності, які обстоює Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій, зокрема сімейні, не є цінностями лише певної релігії. Це – загальнолюдські цінності. Ми належимо до різних конфесій, до різних Церков і релігій, але, коли йдеться про захист сімейних цінностей, ми, християни, юдеї, мусульмани, є абсолютно єдиними. Бо розуміємо цінність людського життя і цінність дару бути чоловіком чи жінкою. На цьому наголосив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, на зустрічі релігійних діячів з п. Сергієм Шкарлетом, міністром освіти і науки України, яка відбулася 11 лютого 2021 року в приміщенні Міносвіти.


-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Блаженніший Святослав про реабілітацію УГКЦ: «Наша Церква має лише ті права в Україні, які ще колись надав був Горбачов»
- «Правду не треба захищати, її необхідно засвідчити»: у Києві триває Міжнародна конференція про Львівський псевдособор
- Вчителям християнської етики Тернополя презентували євангелізаційний проєкт «Католицизм»
На зустрічі Ради Церков з міністром освіти і науки було наголошено на необхідності викладання предметів духовно-морального спрямування в державних закладах освіти. Як підкреслив Блаженніший Святослав, головуючий у ВРЦіРО, дбаючи про молодь, дбаючи про добру, якісну, європейську освіту, потрібно дбати і про моральні ціннісні орієнтири. Освіта і виховання, за його словами, є єдиним цілим у рості, формуванні молодої зрілої, всесторонньо розвиненої особистості. І тут Церкви, релігійні організації та педагоги, запевнив Глава УГКЦ, є партнерами.
«Після розпаду Радянського Союзу в процесі декомунізації були розроблені певні засади, які дають можливість уникати ідеологізації освіти. Освіта не може зводитися до ідеологій, старих чи новітніх. Ідеологія не може становити матрицю чи фундамент якоїсь освіти. Але певні орієнтири, ціннісний фундамент в освіті все-таки повинен бути», – зазначив Глава УГКЦ.
На його переконання, нема ідеологій, є об’єктивна істина, якої треба шукати і якої треба навчати. Блаженніший Святослав пригадав пану Сергію Шкарлету, що раніше Рада Церков вже дискутувала з Міносвіти на тему гендерної ідеології.
«Ми, очевидно, виступаємо за рівність статей. Але слово "стать" є настільки важливим, що підміняти його поняттям "гендер" дуже небезпечно. Ми тоді сходимо на зовсім інші філософські світоглядні основи. Сьогодні тих видів гендерної ідентифікації людини є дуже багато. Таким чином ми ступаємо на слизьку основу, чим можна дуже легко все зруйнувати», – перестеріг головуючий у ВРЦіРО.
Блаженніший Святослав подякував пану міністру за те, що його наказом була створена експертна комісія з етики і предметів духовно-морального спрямування. «Це дуже важливо. Це означає, що є гроно фахівців, науковців, які дбатимуть про правильні орієнтири не тільки для освіти, а передусім для виховання», – додав він.
На зустрічі було обговорено питання викладання в школах предметів морального скерування, зокрема таких, як християнська етика, що вже передбачено Міністерством освіти і науки України у проєкті Типової освітньої програми для 5-9 класів.
«Ми знаємо, що це викликало бурхливу дискусію в суспільстві, але знайте, що Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій представляє велику частину громадянського суспільства. Голос членів Ради є голосом громадянського суспільства, зокрема того, яке вітає такі кроки», – сказав головуючий у ВРЦіРО.
За його словами, християнська етика – це не якась релігійна доктрина чи катехизація. Це – спільний фундамент, який випрацьовувався, зокрема і в лоні ВРЦіРО, до якої, крім християн, належать і юдеї та мусульмани, для того щоб дати ціннісний орієнтир для виховання наших дітей.
Читайте також: «Релігійні діячі закликають МОН дбати про ціннісні моральні орієнтири в освіті»
Блаженніший Святослав висловив вдячність міністру за те, що в цьому напрямку Міністерство освіти і науки бере до уваги позицію Церков і релігійних організацій, а також прислухається до думки батьків. Адже, як було зазначено, держава не може забрати в батьків право виховувати своїх дітей, тому голос батьків, зокрема щодо викладання в школах цих предметів, повинен бути взятий до уваги.
Департамент інформації УГКЦ
- Завтра у Києві прощатимуться із новопреставленим протодияконом Михайлом Продиусом05 березня
- Відбулася зустріч Європейської філії Міжнародної комісії католицького в’язничного душпастирства05 березня
- Владика Йосиф Мілян висловив слова співчуття з приводу смерті протодиякона Михайла Продиуса05 березня
- «Нічого таємного, що б не стало явним»: у Києві відкрили виставку до 75-ї річниці Львівського псевдособору05 березня
- Владика Михайло Колтун висловив свій смуток з приводу смерті диякона Михайла Продиуса поетичними рядками05 березня

Проповідь Блаженнішого Святослава в неділю про блудного сина01 березня
Нехай Великий піст буде для кожного з нас часом покаяння і навернення, плодом якого стане радість зустрічі, обіймів Бога Отця. Сьогодні на...
-
«Нічого таємного, що б не стало явним»: у Києві відкрили виставку до 75-ї річниці Львівського псевдособору
-
Блаженніший Святослав про реабілітацію УГКЦ: «Наша Церква має лише ті права в Україні, які ще колись надав був Горбачов»
-
«Правду не треба захищати, її необхідно засвідчити»: у Києві триває Міжнародна конференція про Львівський псевдособор
-
Пастки, у які може потрапити той, хто молиться
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»