АКТУАЛЬНО

«Тільки справжня любов породжує героїв», – Глава УГКЦ про добровольців і волонтерів

Четвер, 14 березня 2019, 16:12
Добровольчий і волонтерський рух – це ніщо інше, як діяльна любов. Це любов до того, що є найдорожчим. І тільки така справжня любов породжує героїв. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав на Національному форумі «Трансформація України» під час розширеного засідання координаційної ради добровольців і волонтерів у День українського добровольця.

Предстоятель розповів, що святий апостол Павло у своєму Посланні до римлян, щоб пояснити, хто такий християнин і як він живе, каже: «Християнин – це той, хто живе не під законом, а під благодаттю». «Це означає, що християнин любить Бога і свого ближнього не через зовнішній примус, а за покликом серця. Тому можна сказати, що християнин – завжди доброволець і волонтер», – сказав Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ з приємністю привітав добровольців і волонтерів, які за покликом любові до України відгукнулися на це величезне завдання – стати на захист свого народу, своєї держави. «Добровольчий і волонтерський рух – це ніщо інше, як діяльна любов. Це любов до того, що найдорожче. І ми знаємо, що тільки така, справжня, любов породжує героїв. Тому я сьогодні вітаю Україну, вітаю усіх з даром великих людей і героїв, честь і славу яким ми сьогодні висловлюємо», – виголосив Предстоятель.

Блаженніший Святослав запевнив волонтерів та добровольців не тільки в церковній повазі і подяці, а й у діяльній підтримці, підтримці справ, діл любові, які вони робили, роблять і будуть робити, щоб у цей складний час ми не просто зберегли те, що сьогодні маємо, але й розвинули, збудували міцну сильну державу, яка б справді була середовищем вільних людей, котрі розуміють свою гідність. «Нехай Бог вас щедро благословить. Я вірю в любов, яка перемагає страх, – любов, яка породжує великих людей. Тому я вірю у волонтерів і добровольців!» – сказав на завершення Глава УГКЦ.

Розширене засідання координаційної ради добровольців та волонтерів в рамках Національного форуму «Трансформація України» відбулося вперше. Під час засідання Блаженніший Святослав відзначив визначних волонтерів, добровольців і благодійників: Ігоря Кравченка, Тараса Керницького, Максима Швеця, Людмилу Дем’яник та Олександра Білецького Патріаршими грамотами.

Актуальним став виступ пані Юлії Кірілової, ветеранки 25-го батальйону «Київська Русь». Вона, говорячи про майбутні президентські вибори, закликала кандидатів прийняти результати народного волевиявлення і не провокувати будь-яке насильство. Її заклик звучав коротко: «Ні насильству!»

Довідка

Національний форум «Трансформація України» вперше відбувся у Києві 22 вересня 2015 року. Ініціаторами, організаторами та активними учасниками Форуму є представники Церков та релігійних організацій, громадянського суспільства, громадських організацій, об’єднань бізнесу, освіти, культури, науки, міжнародної спільноти, представники дипломатичних місій. Організація цього Форуму обумовлена глибиною сучасних викликів, які постали перед Україною: необхідністю збереження державності, проведення результативних реформ, сучасного, демократичного та конкурентоспроможного розвитку країни, успішного процесу євроінтеграції.

 

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Володимир Стернюк. Двадцять років від дня смерті29 вересня

Сьогодні двадцять третя річниця із дня смерті митрополита Володимира Стернюка. Про його життя і діяльність у цій статті.

МЕДІА
Prev Next