АКТУАЛЬНО

#ТижденьУГКЦ: нова єпархія УГКЦ, три нові храми і спільні реколекції католицьких єпископів України

Субота, 28 листопада 2020, 07:00
Ось головні події, які сталися в УГКЦ протягом останнього тижня (21-27 листопада 2020 року).

В УГКЦ створено нову єпархію та номіновано її першого правлячого єпископа

25 листопада 2020 року у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск, Папа Римський, поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і проголосив про створення нової Ольштинсько-Гданської єпархії УГКЦ у Польщі. Єпископським осідком єпархії буде м. Ольштин, а катедральним собором – храм Покрови Пресвятої Богородиці.

Першим єпископом новоствореної єпархії проголошено о. д-ра Аркадія Трохановського, пароха парафії Воздвиження Чесного Хреста у Валчу, протопресвітера Кошалінського деканату.

***

Три нові храмі: Чернівці, Харків, Одеса

21 листопада в с. Чорнівка Чернівецької єпархії владика Йосафат Мощич очолив Архиєрейську Божественну Літургію та здійснив Чин освячення престолу і новозбудованого храму Архистратига Михаїла, парохом якого є о. Назарій Шпак. Це – перший повноцінний новозбудований храм з часу створення Чернівецької єпархії.

***

22 листопада у василіанському монастирі в Покотилівці на Харківщині освятили оновлену церкву Покрови Пресвятої Богородиці. Чин освячення здійснив Харківський екзарх владика Василій Тучапець, ЧСВВ.

***

22 листопада владика Михайло Бубній, екзарх Одеський, здійснив Чин освячення престолу з покладанням антимінса та офіційно заснував ще одну парафію, відкриваючи для богослужіння новозбудований дерев’яний греко-католицький храм на честь Святого архистратига Михаїла в місті Одесі.

***

Спільні реколекції та братня зустріч католицьких єпископів України

Фото з архіву: Спільні реколекції єпископів УГКЦ і РКЦ в Україні. Брюховичі, 2019 рік

З 24 по 26 листопада 2020 року в реколекційному домі РКЦ у Львові-Брюховичах проводилися щорічні спільні реколекції греко-католицьких і римо-католицьких єпископів України. Духовні науки цього року виголосив владика Микола Лучок, єпископ-помічник Мукачівської дієцезії РКЦ. Крім того, сьогодні, по обіді, після завершення духовних вправ, відбулася братня зустріч католицьких ієрархів України, під час якої Блаженніший Святослав звернувся зі своїм словом до співбратів у єпископстві.

«Нам усім дуже важливо замислитися над тим, якими є роль і місце Церкви, нашого служіння у сучасному посткоронавірусному світі. Бо ми відчуваємо, що світ змінився, і ми вже ніколи не будемо такими, якими були до початку цієї пандемії», – такими словами звернувся Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, до єпископів і додав, що Церква, навіть коли є повний локдаун, не може не душпастирювати.

***

З нагоди щорічних спільних реколекцій та братньої зустрічі Святіший Отець Франциск, Папа Римський, надіслав католицьким владикам свої сердечні вітання та запевнив їх у духовній близькості.

Папа наголосив на тому, що близькість до Бога повинна передувати кожній дії українських єпископів і оживляти її. Із цієї близькості до Бога, за словами Святішого Отця Франциска, походить також близькість до людей, довірених їхній опіці.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Символ віри»: ким є Син Божий, в якого віруємо?16 січня

У 35-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над другим членом «Символу віри»: «І в...

МЕДІА
Prev Next