«Царство Боже – це особливий вид стосунків між людьми», – Глава УГКЦ у відеокатехизі
Середа, 23 вересня 2020, 19:54 Царство Боже – це не їжа чи пиття, не якісь земні потреби чи способи співжиття. Це особливий вид стосунків між людьми. Це певні цінності, засади, життєві правила чи орієнтири. На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ у новій катехизі, пояснюючи зміст другого прохання Господньої молитви – нехай прийде Царство Твоє.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Блаженніший Святослав провів робочу зустріч із членами Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ
- «Немає духовного життя без Святого Духа. Пам’ятаймо про це!» – Блаженніший Святослав у відеокатехизі
- На «Живому ТБ» дивіться програму «Прямий ефір з Блаженнішим Святославом». Тема: «Львівський псевдособор 1946 року»
У 19-й відеокатехизі із циклу «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Предстоятель пояснив, що таке Боже Царство, і чому ми щоденно просимо про його прихід.
«Коли мовиться про Боже Царство, ми розуміємо, що це не якесь земне володарство, збудоване на взірець небесної моделі. Згідно зі священними текстами Святого Письма, Боже Царство – це присутність живого Бога серед свого народу», – зазначив Глава Церкви на початку катехизи. За його словами, лише тоді, коли Бог є серед свого народу, своїх людей, коли Він живе з ними, тоді така спільнота називається простором Небесного Царства.
Посилаючись на святоотцівську спадщину, Блаженніший Святослав також ствердив, що Небесним Царством є Ісус Христос, Його Божественна Особа. Адже «присутність в Ісусі Христі повноти божества серед людини є започаткуванням Божого Царства тут, на землі. Тому Христос каже до своїх учнів: "Царство Боже є між вами"».
Продовжуючи, Глава Церкви зауважив, що образ Царства Божого відрізняється від людського уявлення про царство: «У Царстві Божому не вживаються якісь репресивні механізми, воно не має певних структур».
«Царство Боже – це не їжа чи пиття, не якісь земні потреби чи способи співжиття. Це особливий вид стосунків між людьми. Це певні цінності, засади, життєві правила чи орієнтири», – наголосив Блаженніший Святослав і запевнив, що Царство Боже вже є між нами, але повний його вияв ми зможемо пережити лише тоді, коли Ісус Христос прийде вдруге у славі.
Далі Отець і Глава УГКЦ зазначив, що, просячи про прихід цього Божого Царства, «ми передусім просимо, щоби повнота Божої сили і присутності щоразу повніше об’являлася в житті віруючих людей – у нашому ставленні одне до одного, у наших стосунках, у наших звичаях, у тому, що нам подобається і чого ми цураємося, у тому, що ми передаємо своїм нащадкам як дорогоцінну перлину християнської культури, і в тому, чого вчимо їх за всяку ціну цуратися і оминати».
«Нехай прийде царство Твоє – це прохання про поширення простору миру, справедливості і справжньої любові серед людей нашого історичного моменту. Тому наші стосунки одне з одним виявляють присутність цього Царства. Усвідомлюючи, що ми є недосконалі, слабкі люди, просимо Господа, щоб через нас і наше життя Царство Боже виявлялося і поширювалося», – пояснив Блаженніший Святослав, посилаючись на слова святого Кипріяна Карфагенського.
Наприкінці катехизи Глава УГКЦ зауважив, що сьогодні ми живемо у період між першим і другим приходом Ісуса Христа, і що святим християнським подвижницьким життям, своєю працею і молитвою, боротьбою з гріхом ми прикликаємо, наближаємо прихід повноти Небесного Царства. «Своїми молитвами ми не тільки ісповідуємо, а й здійснюємо, поширюємо новизну стосунків між людьми, будуємо Небесне Царство і кличемо: "Прийди, Господи Ісусе"», – сказав Блаженніший Святослав.
Пригадуємо, що відеопроєкт «Живого телебачення» «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» стартував 16 травня 2020 року. У коротких відео Глава УГКЦ доступно пояснює важливі християнські істини. Серія наступних декількох випусків буде присвячена поясненню молитви «Отче наш». Дивитися нові випуски катехиз Блаженнішого Святослава можна на каналі «Живого ТБ» в YouTube або сторінці «Живого ТБ» у Facebook щосуботи о 21:00.
Департамент інформації УГКЦ
- «Через молодь світло Христове світитиме для інших», – владика Дмитро Григорак 03 березня
- Отці василіани урочисто відновили новіціат у провінції Святого Миколая03 березня
- Отці василіани розповіли про долю василіанських бібліотек за радянської влади на Міжнародній конференції в бібліотеці імені Василя Стефаника03 березня
- Салезіанська молодь узяла участь у формаційній зустрічі «lifestyle #похристиянськи»03 березня
- Блаженніший Святослав провів робочу зустріч із членами Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ03 березня

Проповідь Блаженнішого Святослава в неділю про блудного сина01 березня
Нехай Великий піст буде для кожного з нас часом покаяння і навернення, плодом якого стане радість зустрічі, обіймів Бога Отця. Сьогодні на...
-
Пастки, у які може потрапити той, хто молиться
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»
-
Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
-
«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
-
«Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн