АКТУАЛЬНО

#ТижденьУГКЦ: заклик Глави УГКЦ нагодувати бідних, зустріч посла Канади із релігійними діячами та посилення карантину

Субота, 14 листопада 2020, 06:14
Ось головні події, які сталися в УГКЦ протягом останнього тижня (7-13 листопада 2020 року).

Безстрокова акція «Нагодуй бідного» триває, цієї неділі – головний її день

Як вже було анонсовано декілька тижнів тому, в Українській Греко-Католицькій Церкві триває безстрокова акція «Нагодуй бідного». Акція триватиме в усій УГКЦ ще декілька місяців, проте вже на цю неділю припадає головний її день – всесвітній День бідного, встановлений Папою Римським Франциском.

***

З цієї нагоди Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, закликає всіх людей доброї волі прийти цієї неділі, 15 листопада, до храмів з продуктами для бідних. Для збору продуктів харчування при парафіях формуються банки харчів.

***

Відкрити своє серце та поділитися своїми пожертвами та харчами із людьми, які сьогодні потерпають від голоду та холоду, закликав всіх людей доброї волі також владика Василь Івасюк, єпарх Коломийський. На його думку, зробити це можна якраз за посередництвом цієї всецерковної благодійної ініціативи.

***

Про підготовку до проведення акції «Нагодуй бідного» повідомляють і в Івано-Франківській архиєпархії. Там благодійна акція об'єднала представників різних конфесій.

***

А в Філадельфійській архиєпархії з цієї нагоди започаткували «Комору доброго самарянина».

***

Посол Канади обговорила з релігійними діячами України розвиток взаємодії

Зустріч із главами Церков і релігійних організацій України відбулася на початку цього тижня на запрошення посла Канади в Україні пані Лариси Ґаладзи.

У заході взяли участь: Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній, Глава Української Греко-Католицької Церкви Верховний Архиєпископ Святослав, Президент Об’єднання іудейських релігійних організацій України рабин Яків Дов Блайх, Голова Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім. Також були архиєпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Євстратій та голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.

Учасники зустрічі обговорили зусилля релігійної спільноти України для протидії домашньому насильству, зокрема у рамках проєкту Інституту релігійної свободи, який реалізується за участю Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та за підтримки Посольства Канади.

***

Очікуване посилення карантину: храми відчинені, проте не без обмежень

Цього тижня Кабінет Міністрів України скасував адаптивний карантин і запровадив більш суворі обмеження до кінця 2020 року, в тому числі для релігійних організацій, у відповідь на спалах COVID-19 в Україні.

Згідно з новою редакцією п. 10 постанови Кабміну на території України на період дії карантину забороняється: «Проведення масових (культурних, у т. ч. концертів, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших заходів) за участю більш як 20 осіб (у разі проведення заходів з кількістю учасників до 20 осіб організатор забезпечує дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра)».

***

Напередодні Глави Церков, Міністерство культури та інформаційної політики України і Державна служба з етнополітики та свободи совісті оприлюднили спільну позицію щодо очікуваного посилення карантинних заходів. В документі висловлено спільну позицію щодо збереження громадського здоров'я, забезпечення права на свободу совісті та суспільно важливої діяльності релігійних організацій в умовах загострення пандемії.

***

У відповідь на погіршення ситуації із Covid-19 о. Любомир Яворський, голова Антикризового Центру УГКЦ, заявив, що Українська Греко-Католицька Церква готова надати свої приміщення для потреб хворих на Covid-19, а також допомогти медикам, які нині опинилися на передовій боротьби з епідемією.

Також він додав, що пріоритетом для УГКЦ сьогодні є створити у храмах безпечний простір, дотримуючись усіх рекомендацій, зокрема під час уділення Святих Таїнств (Хрещення, Миропомазання, Вінчання, Сповіді, Євхаристії), аби віряни могли відвідувати храми.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Символ віри»: що таке Церква?06 березня

У 42-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над дев’ятим членом «Символу віри»:...

МЕДІА
Prev Next